Botaniczna Piątka 2017 – edycja jesienna

28 października , w sobotę, swarzędzcy seniorzy wzięli udział w kolejnej – jesiennej – edycji Botanicznej Piątki w Poznaniu. W imprezie tej biorą udział przede wszystkim biegacze, ale chodzą też kijkarze. Zawody mają na celu popularyzację biegania i spacerów z kijkami jako​ najprostszych​ form​​ ruchu​ oraz​ ​rekreacji​ ruchowej​ ​ jako​ elementów zdrowego trybu życia, a także zapoznanie się z​​ walorami​ ​ krajobrazowymi​ Ogrodu​ ​ Botanicznego UAM w Poznaniu. Przy czym Nordic Walking rozgrywany​​ jest​ w​​ charakterze​ rekreacyjno-sportowym.​

Do jesiennej edycji zapisały się 433 osoby: 360 biegaczy i 73 kijkarzy (49 pań i 24 panów). Biegacze startowali w trzech falach po 5 km, nordic walking – 5 km. Sobotni chłodny i deszczowy poranek nie zapowiadał zmiany pogody. Niebo zasnuły ciemne chmury. Wszyscy ubrani w kurtki przeciwdeszczowe, z cichą nadzieją spoglądali w górę, łudząc się, że może na chwilę przestanie kapać na nosy startujących. Kijkarzom się udało – potem było różnie. Trasa  – jak zawsze wiodła alejkami botaniku – 5 km (3 okrążenia) zarówno dla kijkarzy, jak i biegaczy, a sędziowie​​ kontrolowali prawidłowy​ przebieg rywalizacji.  Znaliśmy już te ścieżki. Szliśmy tędy wiosną i latem. Krajobraz znów był inny.

Edycja jesienna to ostatni etap tegorocznej Piątki. 7 listopada w Nowym Pawilonie na​​ terenie Ogrodu​ ​ Botanicznego odbędzie się gala​ ​ podsumowująca​ cały cykl. Zostaną przyznane​ nagrody w klasyfikacji​​ generalnej, a każdy uczestnik kończący trzy biegi cyklu otrzyma pamiątkowy drewniany medal.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *