Oko w oko z Lewandowskim

Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Reissa w roczniku 2008 w ostatnim tygodniu wzięła udział w niezwykłym wyjeździe do Monachium. Co czyniło tę podróż tak wyjątkową? Przede wszystkim powód z jakiego wzięli w niej udział – wygrali Minimistrzostwa Deichmanna – turniej, w którego jubileuszowej X edycji udział wzięło 2200 drużyn z całej Polski, tym samym zdobywając tytuł nieoficjalnego mistrza Polski w kategorii U9.

Podczas wyjazdu zawodnicy Akademii mieli okazję obejrzeć od środka stadion Bayernu Monachium – usiąść w szatni na miejscu Roberta Lewandowskiego czy zwiedzić klubowe muzeum. Był też czas na poza piłkarskie atrakcje, takie jak Marienplatz, BMW Welt, wieżę Olympiaturm skąd rozpościerał się piękny widok na całe miasto czy stadion olimpijski. W środowy wieczór mieli szansę zobaczyć niezwykły spektakl jakim był mecz Ligi Mistrzów na wypełnionej po brzegi Allianz Arenie, gdzie miejscowy Bayern podejmował Celtic Glasgow.

Niezwykła otoczka całego widowiska, wysoki poziom piłkarski i wspaniała atmosfera na trybunach sprawiły, że to wspomnienie pozostanie na zawsze w głowach tych 9-letnich chłopców. Na zakończenie wyjazdu mali podopieczni szkółki Piotra Reissa pojechali do ośrodka treningowego Bayernu, gdzie odbyło się przygotowane specjalnie dla nich spotkanie z najlepszym polskim piłkarzem – Robertem Lewandowskim. Był czas na autografy i wspólne zdjęcia ze swoim idolem. Pełni pozytywnych emocji wrócili do Poznania, by dalej podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

Ten wyjazd to kumulacja pozytywnych emocji. Młodzi piłkarze Akademii w ciągu trzech dni mieli okazję zwiedzić piękne europejskie miasto, z bliska obejrzeć najlepsze piłkarskie rozgrywki świata jakimi jest Liga Mistrzów i oko w oko spotkać się ze swoim idolem – Robertem Lewandowskim.

Myślę, że to najlepsza możliwa nagroda dla każdego małego piłkarza, a jednocześnie motywacja do dalszej pracy na treningach, by kiedyś samemu w takim meczu Ligi Mistrzów móc zagraćpodsumował Nikodem Brzęcki – trener drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *