Blues Express odjedzie w sobotę 26. raz!

To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz Wielkopolski, z naszym wsparciem finansowym. To już tradycja i element naszego wizerunku – wizerunku regionu, który ma „pociąg” do kultury” – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiadającej XXVI Blues Express Festiwal.

Imprezy wpisujące się w to wydarzenie odbędą się już w ten weekend, 6-7 lipca, tradycyjnie w Zakrzewie i Pile oraz na trasie przejazdu specjalnego składu Kolei Wielkopolskich z Poznania do Zakrzewa. Uwaga! Ze względu na modernizację linii kolejowej do Piły, bluesowy parowóz dotrze do nowych miejsc.

Henryk Szopiński, dyrektor Festiwalu Blues Express i radny Województwa Wielkopolskiego podkreślił: „26. raz startuje blues pod parą, tym razem z nowymi dworcami na trasie, w Krzyżu Wlkp. i Trzciance. Wiemy już, że przyciągnie zarówno fanów bluesa, jak i kolei”. „Zapraszamy, przy tej okazji, do malowniczego i gościnnego powiatu złotowskiego” – zachęcał Ryszard Goławski, Starosta Złotowski.

Marek Nitkowski, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich przypomniał, że „pociąg wyrusza z Dworca Letniego w Poznaniu o 12.38, ale trzeba być wcześniej, żeby wziąć udział w koncercie na początek tej przygody z bluesem”. Bilety na przejazd specjalnym pociągiem są do nabycia w kasach kolejowych. Na koncerty wstęp wolny!Prologiem festiwalu, tak, jak od kilku lat, będzie koncert w Pile 6 lipca. Od godz. 18:30 na ul. Śródmiejskiej grać będą zespoły: Cotton Wing, Makar & The Children Of The Corn i Highway Blues Band. Bluesowy ekspres wyruszy 7 lipca o godzinie 12:38 z Dworca Letniego w Poznaniu, gdzie pasażerów pożegna grupa Stara Szkoła. Na kolejnych przystankach podróżujący festiwalowym pociągiem bawić się będą przy muzyce koncertujących na stacjach zespołów. W tym roku, z powodu prac remontowych torów na odcinku Poznań-Piła, trasa bluesowego pociągu będzie przebiegać nieco inaczej niż dotychczas. Pojedzie tym razem przez Krzyż (tam zagra Blueska Blues Band), Trzciankę (Blues Junkers) do Piły (Tortilla), a dalej przez Krajenkę (Cherries In Ski), Złotów (Moscow Beatballs) do Zakrzewa (Highway). Ten przypadek sprawił, że Blues Express dotrze w tym roku do nowych miejsc i nowych słuchaczy.

Finałowy koncert w amfiteatrze leśnym nad Jeziorem Proboszczowski w Zakrzewie rozpocznie się o godzinie 20:00. Wystąpią: Chuck Frazier & Brick House, Sebastian Riedel & Cree, Karen Edwards & Eljazz Trio, Blues Flowers, Open Blues i Electric Blues Band.

W powrotną drogę do Poznania pociąg wyjedzie z Zakrzewa 8 lipca o godzinie 3:16.

Szczegółowy program i przydatne informacje: https://bluesexpress.pl

Anna Parzyńska – Paschke, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *