Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Transportowej, Żywicznej i Borówki

Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek poinformował, że zbudowane będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Transportowej, Żywicznej i Borówki. Jest to kłopotliwe miejsce dla wyjeżdżających w kierunku Poznania z południowych rejonów gminy (głównie Garby i Zalasewo).

Marian Szkudlarek podkreślił, że o budowę tego ronda, znajdującego się już na terenie miasta Poznań, zabiegał od wielu miesięcy. Udało się dojść po porozumienia z władzami Poznania i dzięki udziałowi Swarzędza ta inwestycja powstanie. Burmistrz Szkudlarek zauważa: – Od wielu miesięcy usilnie o to zabiegałem w rozmowach z władzami Poznania i miło mi poinformować, że rondo za trzy miesiące będzie gotowe. To przykład dobrej współpracy między samorządami Swarzędza i Poznania. 

Informacją o przyszłym rondzie burmistrz Marian Szkudlarek podzielił się na swoim profilu na portalu Facebook.

Skrzyżowanie ulic Transportowej, Żywicznej i Borówki jest ważne dla poprawy płynności ruchu. Korzystają z niego głównie mieszkańcy południowej części gminy, ale i miasta. Ulica Transportowa funkcjonuje jako alternatywa dla często zakorkowanej ulicy Granicznej, dla wyjazdu w kierunku Poznania ulicą Kobylepole (również w kierunku autostrady). W przetargu wyłoniono wykonawcę prac. Nowe rondo ma być przejezdne w ciągu trzech miesięcy.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

 

Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic
Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Transportowej, Żywicznej i Borówki. Źródło: UMiG.
Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic
Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Transportowej, Żywicznej i Borówki. Źródło: Google Maps.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

2 thoughts on “Będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Transportowej, Żywicznej i Borówki

 • 18 marca 2024 at 09:43
  Permalink

  Drawo, teraz powstają korki na ul. Żywicznej, którą jadą samochody z DK 92 i jest ich zdecydowanie więcej niż z ul. Transportowej bo tak działają przepisy PRD, a cały zator powstaje na skrzyżowaniu ul Kobylepole/zjazd z Michałowa/ Borówki i to miejsce jest problemem. Kto miał w tym interes ? Gmina nie potrafi zadbać o własne drogi, a próbuje zabłysnąć na takim bublu. Tu powinien przemawiać rozsądek i opinia ekspertów, a nie wybory.

  Reply
 • 14 marca 2024 at 17:14
  Permalink

  Jest 14 marca. Szkoda, że zamiast organizacji ruchu w czasie prac nastąpiła dezorganizacja ruchu kołowego. Na ul. Żywicznej – 100m korka, na ul.Borówki/Transportowa – 100m korka, ul. Borówki od strony Poznania – 3,5km korka (korek kończy się na ul.Szwajcarskiej w Poznaniu).
  zakładam, że kroki znikną wraz ze zniknięciem z placu budowy „organizatorów” ruchu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *