Będzie nowe przejście pod torami – ma być gotowe w czerwcu 2022

Przebudowa przejścia przy dworcu PKP stanie się faktem – w połowie czerwca 2022 będzie nowe przejście pod torami kolejowymi – burmistrz podpisał umowę z wykonawcą.

Inwestycja obejmująca przebudowę przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w rejonie dworca PKP w Swarzędzu kosztować będzie niemal 6 mln zł. Burmistrz Marian Szkudlarek 11 maja 2021 r. podpisał umowę z wykonawcą, firmą Mosty Poznań. To właśnie oferta ta oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu, w którym wzięło udział 5 podmiotów.

Zgodnie z założeniami inwestycja ma się zakończyć w połowie czerwca 2022 roku. Wówczas mamy mieć możliwość skorzystania z wygodnego przejścia, również dla osób niepełnosprawnych, z wózkami dziecięcymi, czy choćby z rowerami.

Jak zaznaczają władze miasta i gminy ta inwestycja stanowi istotny element projektu realizowanego przez Swarzędz. Jego celem jest wspieranie rozwiązań niskoemisyjnych rozwiązań komunikacyjnych. W ramach projektu ma zostać zbudowany parking samochodowy z 60 miejscami po południowej stronie dworca kolejowego w Swarzędzu, przy ul. Łąkowej. Również częścią tego projektu jest zbudowany zintegrowany węzeł przesiadkowy przy dworcu kolejowym, wraz z parkingami i zadaszonymi miejscami na rowery.

Na pewno ta inwestycja może cieszyć. Wcześniej pisaliśmy już o niefunkcjonalnym obecnym przejściu podziemnym, na które skarżyli się mieszkańcy – niedziałających windach i ciągłym zalewaniu po większym opadzie. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać zakończenia przebudowy i efektu prac.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Będzie nowe przejście pod torami
Będzie nowe przejście pod torami kolejowymi przy dworcu PKP w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *