Autobusy i parkowanie w Swarzędzu z aplikacją – wystarczy jedna apka

Od początku roku w Swarzędzu pojawia się spore udogodnienie – teraz bilety na swarzędzkie autobusy, jak i parkowanie pojazdu opłacimy jedną aplikacją – moBiLET.

Nowa funkcjonalność na pewno przypadnie do gustu wszystkim korzystającym ze swarzędzkich autobusów oraz parkującym czasem pojazd w centrum miasta. Nie ma potrzeby szukania biletomatów (te są zlokalizowane w kilku punktach miasta), nie ma też konieczności uiszczania opłaty za samochód w parkometrach. Aktualnie wystarczy jedna aplikacja – moBiLET.

W przypadku chęci skorzystania ze Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej wystarczy wybrać przewoźnika (Swarzędz SPK), a następnie zdecydować jaki bilet potrzebujemy. W tym miejscu warto odnotować, że oprócz biletów jednorazowych możemy się zdecydować na zakup biletów okresowych, które pozostaną w aplikacji do ewentualnej kontroli. Poprzez aplikację można korzystać również z komunikacji miejskiej w innych miastach.

Autobusy i parkowanie w Swarzędzu z aplikacją
W aplikacji moBiLET możemy również kupić bilety okresowe

Jeśli chcemy pozostawić pojazd w strefie płatnego postoju, wówczas należy wybrać miasto (przy wykorzystaniu aplikacji możemy korzystać ze stref również w innych miejscowościach) i zdecydować się na jaki czas pragniemy opłacić parkowanie. Teraz trzeba tylko pamiętać, by za szybą pojazdu umieścić informację, że parkowanie opłacone przez aplikację moBiLET. Taką informację można napisać odręcznie lub wcześniej wydrukować sobie i wozić w samochodzie przygotowaną przez moBiLET winietę (jak ktoś woli, to można też na stałe nakleić ją na szybę). Istotne jest, by wcześniej wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, którym zamierzamy parkować, bez tego bilety będzie nieważny. Osoby korzystające z kilku pojazdów (np. raz pojazd służbowy, innym razem prywatny) mogą wprowadzić kila numerów rejestracyjnych i podczas parkowania wybierać, którego pojazdu ma dotyczyć wykupiony bilet w strefie.

Oczywiście, by korzystać z możliwości aplikacji, trzeba najpierw doładować konto środkami. Można to zrobić w prosty i wygodny sposób, płatności w aplikacji można zrealizować choćby poprzez Blik lub Przelewy24.

Warto też pamiętać, że moBiLET to niejedyna aplikacja, dzięki której opłacimy parkowanie pojazdu w swarzędzkiej strefie lub zapłacimy za bilety Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Aplikacja skycash pozwala zapłacić za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania, a aplikacja mPay umożliwia zakup biletów na swarzędzkie autobusy. Zatem możemy sami zdecydować, na którą aplikację się zdecydujemy.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Autobusy i parkowanie w Swarzędzu z aplikacją
Autobusy i parkowanie w Swarzędzu z aplikacją – wystarczy jedna apka

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Autobusy i parkowanie w Swarzędzu z aplikacją – wystarczy jedna apka

  • 3 października 2023 at 17:59
    Permalink

    Można również kupić bilety za pomocą aplikacji mPay. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie i przede wszystkim można też bardzo wiele czasu zaoszczędzić

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *