Zmarł były proboszcz parafii z Tulec, zmagał się z COVID-19

Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – zmarł były proboszcz parafii z Tulec, który od dwóch tygodni zmagał się z zarażeniem COVID-19.

Informację o śmierci księdza Kazimierza Małka można znaleźć na stronie internetowej parafii Narodzenia NMP w Tulcach. W ostatnim czasie śp. ks. Kazimierz Małek był proboszczem parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Pępowie.

Tulecką parafią opiekował się w latach 1997 – 2003. Jak podaje portal e-poznan.pl, 19 października stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Test na obecność patogenu wykonano, ponieważ duchowny się gorzej poczuł. Niestety były proboszcz Tulec zmarł walcząc z zarażeniem COVID-19. Nie mamy żadnych informacji na temat ewentualnych innych chorób współistniejących (nie zostały one udostępnione).

W wyniku stwierdzenia zarażenia, uczestnicy mszy świętych z parafii w Pępowie otrzymali wskazanie od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyniu do pilnego kontaktu z lekarzem w sytuacji odnotowania u siebie niepokojących objawów.

Ksiądz Kazimierz Małek zmarł w wieku 56 lat. Wszystkim, których dotknęła śmierć byłego tuleckiego proboszcza składamy wyrazy współczucia.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

/fot. parafiatulce.pl/

Zmarł były proboszcz Tulec COVID

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *