Pierwsze zwycięstwo w 1 Lidze Koszykówki Kobiet, Maximus pokonany

W sobotę koszykarki UKS Lider Swarzędz udały się na czwarty mecz 1LK do Kątów Wrocławskich i odniosły pierwsze zwycięstwo w 1 Lidze Kobiet.

Z zespołem Maximusa spotkaliśmy się na przedsezonowym turnieju w Zgorzelcu i tam rywalki okazały się lepsze. Niestety z różnych przyczyn trener Anna Talarczyk nie mogła skorzystać ze wszystkich zawodniczek i miała do dyspozycji tylko dziewięciu graczy. Liderki rozpoczęły w składzie: Urban, Kotula, Żukowska, Siwińska i Urbaniak. Swarzędzanki dobrze zaczęły od trójki Marty Urbaniak i objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Po 10 minutach prowadziły 26:16 po bardzo dobrej zespołowej grze.

Do przerwy powiększyły prowadzenie do 17 punktów 43:26. Każda z zawodniczek wpisała się na listę strzelców. U rywalek punkty zdobywały praktycznie tylko dwie zawodniczki Małgorzata Koralewska i Jagoda Oses, które do przerwy miały po 10 oczek. Bardzo dobrą zmianę dały zawodniczki rezerwowe z rocznika 2002: siostry Flaszak, Martyna Urbaniak i Paulina Hantys. W sumie zdobyły 30 punktów w meczu. W trzeciej kwarcie rywalki postawiły strefę i co pozwoliło im zniwelować straty do 12 punktów, ale na więcej Liderki nie pozwoliły.

Swarzędzanki bardzo dobrze realizowały założenia taktyczne, grały mądrze, szybko i pomysłowo. Bardzo dobrze dzieliły się piłką i nieźle broniły. To był najlepszy mecz w tym sezonie. Najwięcej 14 punktów zanotowała najmłodsza Aleksandra Żukowska, która zagrała ze 100% skutecznością z gry i rzutów osobistych. Poza nią punkty zdobyły: Marta Urbaniak, Martyna Kotula i Paulina Hantys po 10, Wiktoria Flaszak i Agata Siwińska po 9, Martyna Urbaniak 8, Zuzanna Urban 6 oraz Oliwia Flaszak 3. Liderki zanotowały 51,6% skuteczności z gry co jest bardzo dobrym wynikiem. Pierwsze zwycięstwo stało się faktem i pozwoliło awansować swarzędzankom na 5 miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę przed Liderem kolejny mecz wyjazdowy i to jeszcze trudniejszy. Liderki udadzą się do Pabianic na mecz z niepokonanym 4-0 Grotem TomiQ.

Marcin Madanowski

Pierwsze zwycięstwo w 1 Lidze Koszykówki Kobiet i więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.