Autobus 416 do Gruszczyna rusza 2 października – ZTM potwierdza

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu potwierdza, że od 2 października rusza połączenie linii minibusowej do Gruszczyna – autobus 416 połączy Antoninek, Zieliniec z gminą Swarzędz.

Linia autobusowa 416 do Gruszczyna miała być uruchomiona już ponad rok temu, jednak ze względów na braki kadrowe, jej start był wielokrotnie przekładany. O perypetiach ze startem linii pisaliśmy na naszych stronach. Niemniej, 19 września 2023, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przekazał pozytywną i wyczekiwaną informację – od 2 października w końcu ruszy połączenie minibusami.

Minibusy na linii nr 416 będą kursować z pętli przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu przez ulicę Warszawską, a następnie przez Zieliniec (ulica Darniowa) do ronda przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie. Będą one kursowały w dni robocze w godzinach od 6:00 do 19:00, co około 60 minut. Rozkład jazdy będzie zsynchronizowany z linią 166.

Nowa linia z pewnością poprawi komunikację w rejonie Antoninka i Zielińca, a także zapewni dojazd do Gruszczyna. Transport zbiorowy na tym obszarze zyska na atrakcyjności, liczymy że nowość spotka się z pozytywnym odbiorem – mówi Jan Gosiewski, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Autobus 416 do Gruszczyna rusza
Autobus 416 do Gruszczyna rusza 2 października – ZTM potwierdza. Źródło: ZTM Poznań.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *