Poznań uruchamia minibusy, ale nie 416. Co z autobusem do Gruszczyna?

Linia autobusowa z Poznania przez Zieliniec do Gruszczyna miała zostać uruchomiona już 2022 roku – Poznań uruchamia minibusy, ale nie na trasie do Gruszczyna. Jest szansa na to, że autobus 416 ruszy w IV kwartale br. 

O linii 416 pisaliśmy już wielokrotnie. Nowa linia autobusowa 416, obsługiwana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, miała połączyć Poznań z Gruszczynem – od przystanku na ul. Mogileńskiej, poprzez Antoninek, poznański Zieliniec, by kursując za Jeziorem Swarzędzkim, docierać do Gruszczyna. W 2022 roku Swarzędz miał partycypować w kosztach funkcjonowania linii – koszt od września do końca roku miał wynosić 260 tys. zł, z czego 231 tys. pokrywałby Poznań.

Niestety, do dzisiaj żaden z kursów, które miałby być realizowane minibusami, się nie odbył. Jako główny powód podawano brak kierowców, którzy mogliby obsługiwać kursy na tej linii. W ostatnich dniach Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu poinformował o uruchomieniu dwóch nowych linii obsługiwanych minibusami. Nie ma wśród nich linii zahaczającej o gminę Swarzędz.

Na łamach Radia Poznań sprawę wyjaśniał rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, Bartosz Trzebiatowski:

– Czynimy starania, żeby w IV kwartale bieżącego roku została uruchomiona nowa linia minibusowa nr 416 z Mogileńskiej przez Antoninek i Zieleniec do Gruszczyna. Są takie plany, natomiast sytuacja w zakresie dostępności kierowców nie uległa zasadniczej poprawie. Dlatego na potwierdzenie otwarcia tego połączenia jeszcze chwilę trzeba poczekać.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Poznań uruchamia minibusy
Poznań uruchamia minibusy, ale nie 416. Co z autobusem do Gruszczyna? Fot. poznan.pl.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *