Armin Niewiadomski – radny Powiatu Poznańskiego

„Politykę ograniczyć do pierwszej sesji” mówi Armin Niewiadomski • Radny Powiatu Poznańskiego

Gratulujemy wyboru na radnego Rady Powiatu Poznańskiego. Proszę o kilka informacji o sobie, które pozwolą naszym mieszkańcom lepiej poznać Pana.

Bardzo dziękuję za gratulacje, a odpowiadając na pytanie – jestem dojrzałym mężczyzną po 50-tce, szczęśliwym mężem i dumnym ojcem dwójki dzieci.
Ukończyłem studia magisterskie na UAM. Jestem emerytowanym oficerem służb specjalnych. Moje hobby to sztuka bonsai, wędkarstwo i bushcraft.

Jakie, według Pana, najważniejsze zadania czekają Radę Powiatu Poznańskiego tej kadencji?

W mojej ocenie dziedzinami wymagającymi pilnych i bardziej aktywnych działań są problemy komunikacyjne i ochrona środowiska. Mieszkańcy powiatu z pewnością oczekują płynnego przemieszczania się i oddychania czystym powietrzem. Mam nadzieję, że we współpracy z gminami uda się doprowadzić do działań, które spowodują, że wody śródlądowe (w tym nasze Jezioro Swarzędzkie) będą nareszcie wolne od zanieczyszczeń. Bardzo ważnym zadaniem są również działania na rzecz seniorów czy osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej

Ugrupowanie polityczne z którego Pan został radnym będzie – wszystko na to wskazuje – ugrupowaniem opozycyjnym. Jak w tej sytuacji wyobraża Pan sobie realizację własnego programy wyborczego i swoją rolę i funkcję w Radzie Powiatu?

Politykę przez duże P zostawmy organom centralnym i – w mniejszym stopniu – sejmikom. Uważam, że na szczeblu powiatowym powinniśmy skupić się na określonych zadaniach, a politykę ograniczyć do pierwszej sesji. Jestem przekonany, że merytoryczne przedstawienie elementów mojego programu wyborczego nie będzie przeszkodą w jego realizacji tylko dlatego, że jestem z ugrupowania opozycyjnego.

Rozmawiał Piotr Choryński
„Informator Swarzędzki 2018 nr 12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *