1922 litry krwi na 100-lecie Kolejorza – szczególna akcja kiboli Lecha

„W żyłach szlachetna krew, w sercu poznański Lech” – trwa akcja kibiców Lecha Poznań, którzy zbierają krew pod hasłem „1922 litry krwi na 100-lecie Kolejorza”.

19 marca 2022 mija dokładnie 100 lat od założenia Lecha Poznań, klubu który na ziemiach Wielkopolski wrył się w serca nie jednego fana piłki nożnej. W związku ze zbliżającą się rocznicą swój prezent dla zacnego jubilata postanowili przygotować też kibice poznańskiej drużyny. Dokładnie 19 marca 2021 roku w myśl hasła, które przyświeca im na jednym z transparentów „W żyłach szlachetna krew, w sercu poznański Lech” rozpoczęli oni akcję zbiórki krwi pod hasłem „1922 litry krwi na 100-lecie Kolejorza”, która potrwa przez cały rok aż do dnia setnych urodzin – 19 marca 2022 roku.

Jakub Mądry, koordynator akcji, wyjaśnia: „Zdrowie jest najważniejsze – potwierdzają to ostatnie miesiące. Wiele osób potrzebuje kropli naszej pomocy, aby móc się nim cieszyć. Krwi nie da się wyprodukować czy kupić w sklepie, dlatego jedynym możliwym sposobem na jej pozyskanie jest oddanie jej przez drugą osobę. Epidemia COVID-19 sprawiła niestety, że liczba krwiodawców znacznie spadła, co stanowi bardzo realne zagrożenie dla wszystkich, którzy wymagają pomocy. Dlatego też postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać po raz kolejny jak pomagać potrafią kibice poznańskiego Lecha. Skoro można uratować czyjeś życie, a zarazem uczcić w ten sposób urodziny naszego ukochanego klubu, to chyba jest to odpowiednia okazja i sposób na wyrażenie swojej wdzięczności dla Kolejorza oraz osób z nim związanych. Może i nasza drużyna w poprzednim sezonie zawiodła sportowo czy wizerunkowo; my kibole jednak działamy mimo to i w tym szczytnym celu na pewno nie zawiedziemy.

Każdy kto chce się włączyć do akcji kiboli poznańskiego Lecha powinien do 19.03.2022 roku udać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, do oddziałów terenowych podległych poznańskiemu RCKiK lub przyjść do jednego z krwiobusów obecnych w wielu miejscach Wielkopolski i podać kod akcji: (1)922. Dlaczego taki kod? Bo to data założenia Lecha Poznań. Dlaczego jedynka jest w nawiasie? Bo kody często są trzycyfrowe.

Akcja „1922 litry krwi na 100-lecie Kolejorza” zorganizowana została przez: Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz, Stowarzyszenie Wiara Lecha oraz Stowarzyszenie Kibice Razem Lech Poznań.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

1922 litry krwi na 100-lecie Kolejorza

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *