Zwycięska seria zakończona

W szlagierze 28. kolejki IV ligi Unia przegrała u siebie z wągrowiecką Nielbą 1:3. Mimo że mecz był wyrównany, to dwa rzuty karne dla “Żółto-Czarnych” zdecydowały o ich wygranej.

W pierwszej odsłonie lepiej prezentowali się podopieczni Pawła Boryczki. Łącznie stworzyli trzy sytuacje, po których mogły paść bramki. Najklarowniejsza z nich miała miejsce w 11. minucie, kiedy Krzysztof Stępiński oddał niebiezpieczny strzał zza pola karnego.

Po zmianie stron lepiej zaczęła grać Nielba. W 48. minucie po ładnej akcji całego zespołu jeden z przyjednych zagrał za linię obrony Unii do Jakuba Kubińskiego, a ten trafił do siatki. Niespełna kwadrans poźniej było już 2:0 dla gości. Sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z Unitów na piłkarzu Nielby w polu karnym gospodarzy. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Rafał Leśniewski. Bramkarz SKS-u wyczuł co prawda intencje kapitana Nielby, ale nie zdołał wybronić uderzenia rywala.

Po stracie drugiego gola swarzędzanie rzucili się do wściekłego ataku. W 72. minucie dało to efekt. Wówczas Paweł Koralewski wykorzystał zamieszanie pod bramką MKS-u i wpakował futbolówkę do siatki. Kiedy odżyły nadzieje na punkty, zawodnicy z Wągrowca sprowadzili gospodarzy na ziemię. W 75. minucie arbiter odgwizdał drugą tego dnia jedenastkę, po zagraniu ręką w polu karnym jednego z piłkarzy Unii.

Do stałego fragmentu gry podszedł Rafał Leśniewski i ponownie pokonał Andrzeja Budnika. Ekipa trenera Boryczki starała się jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Nielby 3:1.

Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec 1:3 (0:0)

Bramki: Paweł Koralewski (72′) – Jakub Kubiński (48′), Rafał Leśniewski (61′ – z rzutu karnego, 75′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Patryk Pawłowski, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Kamil Czaplicki – Marcin Łażewski, Gerard Pińczuk (70′ Tomasz Węcławek), Paweł Koralewski, Mateusz Świergiel – Hubert Goncerzewicz (63′ Marcin Nowicki), Krzysztof Stępiński.

tekst i zdjęcie Jan Piechota





Tabela

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka286366-2219-6-313-1-06-5-3
2Nielba Wągrowiec286256-2919-5-48-3-311-2-1
3Unia Swarzędz285756-3618-3-711-1-27-2-5
4Centra Ostrów Wlkp.284853-3614-6-88-6-16-0-7
5Pogoń Nowe Skalmierzyce284857-4113-9-67-4-36-5-3
6Obra Kościan284842-3014-6-88-2-46-4-4
7LKS Gołuchów284554-3913-6-98-2-45-4-5
8Polonia Leszno284036-2811-7-107-5-34-2-7
9Orkan Śmiłowo284042-4211-7-108-3-33-4-7
10Tarnovia Tarnowo P.283842-3710-8-106-2-64-6-4
11Polonia Kępno283845-4612-2-147-1-75-1-7
12Victoria Września283741-3310-7-115-3-65-4-5
13Ostrovia Ostrów Wlkp.283741-4711-4-137-3-44-1-9
14Kotwica Kórnik283453-569-7-125-4-04-3-12
15KS Opatówek283429-419-7-125-5-54-2-7
16Sokół Pniewy283333-6210-3-155-1-85-2-7
17Warta Międzychód282943-577-8-136-4-41-4-9
18Krobianka Krobia282226-726-4-184-2-82-2-10
19Zjednoczeni Trzemeszno282036-586-2-205-0-91-2-11
20Olimpia Koło281131-692-5-212-4-90-1-12



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: