Znowu więcej zakażeń, gmina Swarzędz najwięcej w powiecie

Ponownie mamy do czynienie ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz, która stała się niechlubnym liderem i ma najwięcej zakażeń w powiecie poznańskim. 

Do 32 wzrosła liczba aktywnych przypadków w gminie Swarzędz. Takie zwiększenie liczby zakażeń oznacza, że gmina Swarzędz nadal ma najwięcej aktywnych przypadków w powiecie poznańskim. Drugą gminą pod względem aktualnych zarażeń w powiecie są Komorniki, tam odnotowano 20 zarażeń.

Od początku pandemii w również w gminie Swarzędz stwierdzono najwięcej zarażeń spośród gmin okalających Poznań (67). W tej statystyce dalej w kolejności jest gmina Komorniki (56), Czerwonak (52) i Luboń (50).

3 osoby spośród zarażonych w gminie Swarzędz znajdują się w szpitalu. 29 przebywa w izolacji domowej. Do tej pory 34 osoby pokonały patogen, 1 natomiast zmarła.

Najmniej aktywnych przypadków wśród gmin powiatu poznańskiego jest w Buku – 1 osoba ma zdiagnozowaną obecność koronawirusa. Również w Buku było najmniej zarażeń od początku prowadzenia badań (4).

Zgodnie z danymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, aktualnymi na dzień 1 października 2020, w całym powiecie poznańskim mamy do czynienia ze 193 aktywnymi przypadkami COVID-19. Wszystkich zarażeń było do tej pory 512. 15 osób jest hospitalizowanych, a 178 znajduje się w izolacji domowej. 312 mieszkańców gmin otaczających Poznań pokonało patogen, 7 osób zmarło.

Jak podają media kornawirus zatacza coraz szersze kręgi i coraz więcej osób jest zarażonych. W czwartek padł kolejny rekord zakażeń w Polsce (1 967 nowych przypadków). Ponadto, nawet prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który przez długi czas negował zagrożenie COVID-19, sam okazał się być zakażony.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

zakażeń Swarzędz najwięcej powiecie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *