Złote Serduszko WOŚP zlicytowane za kwotę 113 tysięcy złotych!

30 stycznia 2022 odbywał się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a punktem kulminacyjnym była licytacja – Złote Serduszko WOŚP zostało zlicytowane za 113 tysięcy złotych.

Zwycięzcą licytacji i szczęśliwym nabywcą została firma Tulplast – gratulujemy! Choć liczenie, ile w Swarzędzu zebrano jeszcze potrwa, to na godzinę 18:00 kwota przebiła 90 tysięcy złotych. A było to jeszcze przed kluczowymi licytacjami. Wiemy jednak, że na pewno w Swarzędzu padł rekord.

Przez cały dzień wolontariusze WOŚP zbierali datki do puszek, a przed południem odbywał się Swarzędzki Bieg WOŚP. Duże zaangażowanie wolontariuszy, ale też wszystkich biorących udział w akcji i to pomimo tak nieprzychylnej pogody – na pewno mocno wesprze cel tegorocznej zbiórki. Przypomnijmy, że dzięki zgromadzonym podczas 30. Finału środkom zostaną zakupione angiografy dwupłaszczyznowe (do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci), oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń tomografia dna oka, a także mikroskopy i stoły operacyjne.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Złote Serduszko WOŚP zlicytowane
Złote Serduszko WOŚP zlicytowane za kwotę 113 tysięcy złotych! Fot. Swarzędzki Sztab WOŚP.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *