Finał policyjnego pościgu w Swarzędzu – kierowca uciekał z Wrześni

Do scen niemal z filmów doszło w nocy z piątku 28 na sobotę 29 stycznia – kierowca Mercedesa uciekał z Wrześni, a finał policyjnego pościgu był w Swarzędzu.

Jak informuje portal Wiadomości Wrzesińskie, początkiem pościgu była próba zatrzymania pojazdu marki Mercedes do kontroli, około godziny 23:00 we Wrześni. Powodem, dla którego policjanci z prewencji chcieli zatrzymać samochód osobowy był brak tablic rejestracyjnych. Kierowca Mercedesa jednak nie zamierzał poddać się kontroli drogowej i ruszył w kierunku Poznania.

Według informacji, jaką podają Wiadomości Wrzesińskie, w trakcie ucieczki przed policją, kierujący samochodem osobowym miał spowodować kolizję na drodze krajowej nr 92.

Finał policyjnego pościgu miał miejsce w Swarzędzu na ulicy Cieszkowskiego. Kierujący porzucił pojazd i próbował swoich sił pieszo, jednak szybko został ujęty przez policjantów. Kierowca – 32 letni mieszkaniec Swarzędza – w trakcie zatrzymania był trzeźwy, jednak miał zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci prowadzą już czynności w sprawie, a uciekinierowi grożą surowe konsekwencje.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Finał policyjnego pościgu w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *