” Złota Omega” dla Miasta i Gminy Swarzędz

17 listopada, Miasto i Gmina Swarzędz zostały uhonorowane przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski Nagrodą Roku “ ZŁOTA OMEGA 2017” w kategorii REGATY ROKU.

Regaty te od czterech lat są organizowane na Jeziorze Swarzędzkim przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, Miasto i Gminę Swarzędz oraz Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Wpisały się już na stałe do kalendarza imprez rekreacyjnych w mieście. Cieszą się dużym zainteresowanie wśród żeglarzy nie tylko z Miasta i Gminy. Co roku udział w regatach biorą załogi z całej Wielkopolski a nawet Polski. Impreza ta bardzo przyczyniła się do popularyzacji żeglarstwa w Swarzędzu tym bardziej, że od kilku lat WOZŻ organizuje tutaj szkolenia i wielu swarzędzan zdobyło na nich patenty żeglarskie.

Nagroda została wręczona podczas Wielkopolskiej Gali Żeglarskiej, która odbyła się w Colegium Da Vinci w Poznaniu. W imieniu Burmistrza Mariana Szkudlarka statuetkę odebrała Mariola Józwiak dyrektor SCSiR.

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia i już dziś zapraszamy “brać żeglarską” na V Rekreacyjne Regaty Żeglarskie 2018 na Jeziorze Swarzędzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *