Złamali zakaz zgromadzeń, odpowiedzą za narkotyki

Funkcjonariusze swarzędzkiej Straży Miejskiej podczas interwencji w związku z zakazem gromadzenia się ujawnili przy jednej z osób narkotyki.

Obostrzenia wprowadzone w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa dotyczą między innymi zamknięcia wielu terenów zieleni, a także zakazu gromadzenia się w więcej niż 2 osoby, które nie są ze sobą spokrewnione. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Swarzędzu regularnie patrolują parki, czy tereny rekreacyjne. Stąd nie dziwi przejazd pojazdu strażników choćby ścieżkami w okolicach pływalni, czy np. wokół Placu Niezłomnych.

Tym razem funkcjonariusze musieli podjąć standardową interwencję. W środę, 8 kwietnia wieczorem, zauważyli zgromadzone trzy osoby, które najwyraźniej nie wzięły sobie do serca zakazów. Trzech 19-sto latków będzie musiało odpowiedzieć przez sądem za złamanie zakazów. Jednak sprawa przybrała dość nieoczekiwany przebieg, gdyż podczas czynności służbowych, strażnicy zauważyli u jednego z zatrzymanych obecność substancji niedozwolonych. Posiadacz narkotyków będzie miał poważniejsze problemy – zajmie się nim prokurator. Chyba jednak warto było zostać w domu, a nie wybierać się na tereny zieleni…

#zostanwdomu

O całej sprawie swarzędzka Straż Miejska poinformowała na swoim profilu na Facebooku.

/fot. Straż Miejska w Swarzędzu/

Zobacz inne aktualności ze Swarzędza i okolic.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *