Żegnamy druha Wojciecha Zagaja

W dniu 30 lipca 2019 roku, w wieku 29 lat odszedł na Wieczną Wartę druh WOJCIECH ZAGAJ – nasz przyjaciel, członek Harcerskiego Klubu Turystycznego „Azymut” w Swarzędzu.

Wojtek wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego 20 maja 2000 roku. W dniu 27 lipca 2001 roku na Zamku Mirów – na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – złożył Przyrzeczenie Harcerskie. Był harcerzem 27 Swarzędzkiej Drużyny Harcerskiej HKT „Azymut” „CONTRA”, gdzie pełnił funkcję zastępowego Zastępu II „Zawisza”, a później również przybocznego. Przez pewien czas działał także w 28 Swarzędzkiej Drużynie Harcerskiej HKT „Azymut” „WIGRY”, gdzie był zastępowym Zastępu IV „Grot”. Zdobył stopień harcerski ćwika. Był uczestnikiem wielu obozów wędrownych, Zlotów Grunwaldzkich oraz Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa „Kraków 2010”. Był również członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – Oddziału „Meblarz” w Swarzędzu. W 2018 roku został wyróżniony przez Zarząd Główny PTTK dyplomem za zasługi w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa.

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2010 roku związany z mediami: współpracował z Radiem Merkury – dzisiejszym Radiem Poznań, później ze studenckim Radiem Afera. Od 2013 roku pracował w Polskim Radiu Szczecin. W organizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” 27. edycji konkursu „Dziennikarz Roku” zdobył wyróżnienie w kategorii debiut roku.

Pomimo, że od kilku lat mieszkał w Szczecinie, Wojtek cały czas utrzymywał harcerskie kontakty z HKT „Azymut”. Był zawsze pomocny i uśmiechnięty, przyjacielsko nastawiony do każdego człowieka. Żadne słowa nie oddadzą i nie wyrażą bólu, jaki wypełnia nasze myśli i przenika harcerskie serca po odejściu Wojtka.

Czuwaj!

Instruktorki i instruktorzy
Harcerskiego Klubu Turystycznego „Azymut” w Swarzędzu

3 thoughts on “Żegnamy druha Wojciecha Zagaja

 • 2 sierpnia 2019 at 10:32
  Permalink

  Przez niego Nie żyje Hanna Dunowska. Aktorka miała 60 lat

  1201💬4

  Reply
 • 2 sierpnia 2019 at 09:02
  Permalink

  Smutna informacja, zwłaszcza że odszedł tak utalentowany i oddany człowiek.. [*]

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *