Zbadaj się w ETC w Swarzędzu – mammografia

Badanie mammograficzne pozwala na wykrycie zmian nowotworowych, szybkie rozpoczęcie leczenia i zwiększa szanse na całkowity powrót do zdrowia. Dlatego ważne jest, by powtarzać je co dwa lata. W najbliższy piątek, 14 czerwca, na terenie parkingu ETC Swarzędz pojawi się Mammobus, w którym wszystkie panie będą mogły skontrolować swoje piersi.

W przypadku raka piersi najważniejsza jest profilaktyka. Regularne badania pozwalają bowiem ocenić czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Warto więc skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych w ETC. W Mammobusie, na chętne panie czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą profesjonalne badania. Skorzystać z nich mogą kobiety z grupy refundacyjnej w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Pozostałe panie będą mogły zrobić badanie za wcześniejszą opłatą w wysokości 100 zł.

Do badań nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Należy jednak pamiętać, by w jego dniu nie stosować dezodorantów, talku, balsamu ani kremów w okolicy klatki piersiowej.

Uwaga! Na mammografię obowiązują zapisy, które prowadzone są drogą telefoniczną: 68 452 77 96, 68 452 77 17, 605 596 655 oraz 605 598 077.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *