Zaproszenie na „Józefinki 2017”

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszam na naszą wiosenną imprezę miejską – Józefinki 2017. „Długi weekend majowy” to doskonała okazja do wypoczynku, rodzinnych spotkań, wspólnej zabawy. Tegoroczna józefinkowa propozycja adresowana jest do wszystkich pokoleń, każdy bez trudu wybierze dla siebie coś atrakcyjnego.

Wielbiciele „czterech kółek” wezmą chętnie udział w Samochodowym Rajdzie Flagi – sobota, 29 kwietnia. Zapisy do 26 kwietnia, na stronie www.rajdflagi.pl , tam także wszystkie niezbędne informacje.

Niedziela – 30 kwietnia oraz poniedziałek – 1 maja, to czas w całości przeznaczony na józefinkową rozrywkę na swarzędzkim Rynku.

W samo południe rusza świąteczny Jarmark św. Józefa – smakowite dania lokalnej kuchni, rękodzieło, niebanalne upominki, fotobudka, czyścibut, golibroda!

Dzieci ucieszy fantastyczna Kraina Zabawy – specjalnie dla nich, przez dwa dni i całkowicie bezpłatnie! Dmuchańce, karuzela, trampolina, zjeżdżalnie, gry planszowe i inne niespodzianki.

Mebloberek, plenerowa gra miejska z nagrodami. Czekają na nią setki wiernych fanów. Hasło tegorocznej rozgrywki: otaczają nas meble! Będzie zatem symboliczna wędrówka przez pomieszczenia mieszkalne, biurowe, szkołę, bibliotekę, ogród. A wszędzie zadania do wykonania, zbieranie punktów i wiele radości! Kategorie jak co roku: grupowa, rodzinna i indywidualna. Start – niedziela, 30 kwietnia, godz. 11:00, przy ratuszu.

W poniedziałek, 1 maja, o godz. 15:00 powitamy swarzędzkie Józefy oraz Józefów – na tradycyjnym Spotkaniu Józefów. Nie zabraknie Strawy św. Józefa i Józefowego Placka, pamiątkowego, wspólnego zdjęcia, wyborów Józefy i Józefa Roku.

Ponieważ jednak nie ma prawdziwej biesiady bez muzyki – w niedzielę i poniedziałek będzie nam ona towarzyszyła przez wiele godzin. Posłuchamy swarzędzkich zespołów, dla starszych i młodszych: Olszyny, Chóru Męskiego Akord, Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej, Sekcji Piosenki Ośrodka Kultury.

Wystąpią na Rynku także gwiazdy muzyki słowiańsko-bałkańskiej: Slovian’sky, Horpyna, Bubliczki. Teresa Werner zaprosi nas do świata muzyki biesiadnej – niezwykle popularnej na Śląsku, a Kabaret Marcina Samolczyka udowodni, że można śpiewać, tańczyć, stepować, grać na kilku instrumentach i bawić publiczność – prawie jednocześnie!

Wszystkie informacje na www.jozefinki.swarzedz.pl

No cóż, tak atrakcyjny program majowego weekendu w Swarzędzu nie pozostawia żadnych wątpliwości – spotykamy się na Józefinkach 2017!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Marian Szkudlarek

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

 

One thought on “Zaproszenie na „Józefinki 2017”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *