Zaproszenie na Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, jak co roku w okresie przedświątecznym, zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. – Impreza ma charakter przede wszystkim handlowy, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zakupić różnego rodzaju produkty, m.in. pamiątki od drobnych wystawców oraz rękodzieła wykonane przez twórców ludowych. Oprócz dokonania oryginalnych zakupów goście mogą zwiedzić dostępną część ekspozycji muzealnej oraz będą mogli wysłuchać koncertu kolęd w nastrojowej zabytkowej stodole – mówi Mariusz Gąszczołowski, główny specjalista ds. promocji i marketingu w Muzeum w Szreniawie.

– Dla najmłodszego widza przygotowaliśmy przedstawienie o tematyce świątecznej oraz warsztaty, gdzie przy pomocy rodziców wykonają stroik lub inną pamiątkę, którą zabiorą ze sobą do domu. Na folwarku będzie również czekać na nasze pociechy żywa szopka bożonarodzeniowa oraz tradycyjny Gwiazdor, z którym będzie się można sfotografować. Jest to już XV spotkanie z tradycją Bożego Narodzenia w Szreniawie, które na stałe wpisuje się w nasz kalendarz wydarzeń, aby podtrzymywać i przekazywać dawne zwyczaje i obrzędy związane z narodzinami Chrystusa – dodaje.

W programie imprezy są także koncerty “Hej kolęda, kolęda…” w wykonaniu solistów oraz zespołów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz “Kolędowo… jazzowo…”, podczas którego zaprezentują się uczniowie wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchacze Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena. Będzie też przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru pt. “Jak Rozalka na święta makiełki gotowała”. Imprezę zaplanowano na 16 grudnia, w godz. 10.00-16.00. – Zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności rodziny z dziećmi do spędzenia tego czasu w miłej atmosferze, która mamy nadzieję przybliży Was do magicznego nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – kończy Mariusz Gąszczołowski.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *