Zapraszamy na występ Krzysztofa Daukszewicza – konkurs dla internatów.

Dziękujemy za udział w zabawie. Pierwsza była i wygrała bilety pani Maria O.

Jak informujemy na naszym portalu  21 maja o godz. 18.00 w sali koncertowej w Zalasewie (SP nr 5) w Swarzędzu wystąpi Krzysztof Daukszewicz, który przedstawi program ” Nareszcie w Dudapeszcie”.

Mamy 2 bilety na ten koncert dla naszych czytelników. Otrzyma je osoba, która najprędzej odpowie e-mailem na adres redakcja@swarzedz24.pl na pytanie:

Kiedy ostatni raz wystąpił Krzysztof Daukszewicz w Swarzędzu?

21 maja o godz. 18:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie wystąpi Krzysztof Daukszewicz. Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor zaprezentuje swój nowy autorski program zatytułowany „Nareszcie w Dudapeszcie”.

Krzysztof Daukszewicz działalność estradową rozpoczął w 1975 roku. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976r. otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, za swój autorski program „Dookoła Wojtek”. Rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.
Po przeprowadzce w 1978r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów, z którym przestał współpracować po 3 latach. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa jego programy: satyryczny „Dziury na drodze”, oraz musical dla najmłodszych widzów „Dzieci taty Zeusa”.
W latach 1983-1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 do 1990 występował w kabarecie Pod Egidą.
Krzysztof Daukszewicz występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizował programy w TV. Jest również autorem kilkunastu książek.

„Nareszcie w Dudapeszcie” jest autorskim, aktualizowanym na bieżąco, programem satyrycznym, opisującym wydarzenia polityczne. Na występ składają się między innymi „Listy Ignacego do Hrabiego”, „Ballada o wyklętych kredkach” czy „Ballada o Rysiu Petru”. Krzysztofowi Daukszewiczowi na scenie towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski. Program trwa około 100 minut.

Premiera  „Nareszcie w Dudapeszcie” miała miejsce w maju 2016 roku w warszawskim Teatrze Kamienica. Obecnie program można zobaczyć między innymi w Och-Teatrze.

Bilety w cenie 35zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu i na stronie www.kupbilecik.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *