Zapraszamy na tańce w kręgu

Choreoterapia jest techniką połączenia ruchu i rytmu, która ma ogromną siłę transformującą, pomagającą przywrócić ciału wrażliwość i uśpioną w nim moc oraz ekspresję. Nadaje nowe wartości w życiu wszystkich tańczących.

Choreoterapia z tańcami w kręgu jest jedną z najbardziej wszechstronnych form oddziaływania na człowieka. Duża kombinacja ruchów naprzemiennych doskonali połączenia neuronalne w mózgu, harmonizując obie półkule. Jest to praca z ciałem wyrażająca się improwizacją taneczną, która pomaga zauważyć stres, emocje, wypalenie zawodowe i za pośrednictwem ruchu przekształcić je w akceptację oraz pewność siebie.

Program zajęć obejmuje wyczucie świadomości własnego ciała, co uaktywnia siły uzdrawiające i przywraca wewnętrzny porządek. Jest to praca z oddechem i dźwiękiem, które integrują serce, ciało i umysł. Ponadto tańce w kręgu budują wspólnotę, wzruszają i tworzą niepowtarzalną atmosferę. Zajęcia obejmują również improwizowany teatr tańca i głęboko relaksujące masaże.

W zajęciach, które wyzwalają radość i szczęście mogą uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek i sprawność fizyczną.

Zajęcia choreoterapii odbywające się w Ośrodku Kultury w Swarzędzu prowadzi Maria Orwat – instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka tańców w kręgu, masażystka dźwiękiem kamertonów.

Informacje i zapisy: Maria Orwat, tel. 606-137-313

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *