Zapraszamy na NOC KOŚCIOŁÓW – ELENI I MAGDA ANIOŁ

Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, Gmina Swarzędz, Gmina Pobiedziska oraz parafia pw. św. Mikołaja i parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie zapraszają na NOC KOŚCIOŁÓW na szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonki.
W piątek, 14 września, czeka nas muzyczne święto. W drewnianych świątyniach wystąpią znane wszystkim artystki.

Pierwszy koncert odbędzie się o godzinie 18.00 w kościele pw. św Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie. Wystąpi tam Magda Anioł z zespołem. Muzycy od lat związani są z polską sceną chrześcijańską. Poza programem autorskim grają również koncerty kolędowe, postne, oprawę Eucharystii dla młodych oraz koncert pt. „Strych z aniołami” do tekstów Małgorzaty Nawrockiej. Poza standardowymi koncertami bywają również na rekolekcjach, ewangelizacjach, konferencjach i spotkaniach.

O godzinie 20:30 w kościele pw. św. Mikołaja w Wierzenicy wystąpi znana wszystkim piosenkarka – Eleni, której towarzyszyć będzie Kostas Dzokas i Aleksander Białous.
Eleni nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”. Wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie piosenki jak: „Miłość jak wino”, „Chcę kochać”, „Ballado hej”, „Na miłość nie ma rady”, „Dla Ciebie jestem ja”, „Niech lato spełni sny”, „Pożar w godzinie serc”, „Spójrz z dwóch stron”, „Wakacyjny flirt”, „Coś z Odysa” i „Aleksandria”. Kilkakrotnie wygrywała niezwykle popularny plebiscyt „Lata z Radiem” za co uhonorowano ją tytułem Królowej Polskiej Piosenki.
W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Nikos Chadzinikolau.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.