Zapraszamy 16 września na _Eko Babie Lato

Szanowni Państwo!

Babie Lato w przyrodzie to najpiękniejsza, wczesna część polskiej jesieni. Nasze swarzędzkie „Eko Babie Lato” – wielkie ekologiczne święto – doskonale łączy muzyczną zabawę z prawdziwą nauką o ekologii. Jak każdego roku posłuchamy ciekawych zespołów, ale będziemy też rozmawiać o idei zdrowego życia, segregować śmieci, uczestniczyć w konkursach ekologicznych.

Wszystkich mieszkańców naszej gminy serdecznie zapraszam w sobotę, 16 września nad swarzędzkie jezioro. To tutaj, na terenach wokół pływalni Wodny Raj: hala namiotowa, scena koncertowa, parking przed pływalnią oraz zielona przestrzeń za nią, w godz. 15:00 – 23:00, będzie się działo: edukacyjnie, twórczo i bardzo rozrywkowo.

W tym roku na scenie koncertowej zagra dla nas gwiazda alternatywnego rocka: zespół happysad (tak właśnie – z małej litery). Nagrali do tej pory 7 albumów studyjnych, 2 koncertowe, występowali w Jarocinie i na Przystanku Woodstock. Obok nich także DJ Insane czyli Jarosław Starbała. Grał w legendarnym klubie Ekwador Manieczki, współpracuje z rozgłośnią radiową „ESKA”, uczestnik „Globar Gathering”, „Euforia Festiwal”, „Sunrise Festiwal”- dobra muzyka klubowa.

Poza koncertami – EKO Festyn – z przestrzenią dla dzieci, ciekawymi propozycjami dla dorosłych, ulubionymi konkursami szkolnymi: EKOCIUSZEK i EKODOM. Wielka atrakcja dla małych majsterkowiczów: MAJSTERKOWO czyli ekologiczne warsztaty

  • z Castoramą w plenerze!
  • Odwiedzić będzie można stoisko informacyjne GOAP z grą edukacyjną, wziąć udział
  • w  konkursach pod hasłem „Gdzie to wrzucić,” z nagrodami, przygotowane i prowadzone przez radnych z Komisji Gospodarki oraz Środowiska i Rozwoju Wsi swarzędzkiej Rady Miejskiej.
  • Serdeczna 21. Kreatywna Edukacja zaprasza na Recyklingowe Love – warsztaty artystyczne, na których nadamy drugie życie przedmiotom użytkowym.
  • Ekopatrol Straży Miejskiej w Swarzędzu pokaże górną metodę spalania węgla w domowych piecach – wśród uczestników pokazów zostaną wylosowane czujki czadu, zademonstruje także działanie zadymiarki używanej do wykrywania nielegalnych podłączeń kanalizacji sanitarnej. Pracownice Wydziału Ochrony Środowiska UMiG w Swarzędzu pomogą dzieciom wykonać własną torbę ekologiczną, a na ich stoisku można będzie obejrzeć krótkie filmiki o tematyce ekologicznej.

Zachęcam też do wielkiej zbiórki: elektrośmieci, makulatura, zużyte baterie i żarówki, odpady wielkogabarytowe. 15 września, w piątek – godz. 10:00-18:00, 16 września, sobota – w godz. 10;00-14:00, na parkingu, przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej i Jesionowej (przy hali sportowej SCSiR). W zamian – roślinki i upominki.

Wspólnie powitajmy jesień najlepiej jak można – wesoło i mądrze!

Do zobaczenia!

Marian Szkudlarek

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *