Zakończono rozbudowę ulic Grudzińskiego i Pszennej – można przejechać

Zakończono rozbudowę ulic – Grudzińskiego w Swarzędzu i w Jasinie oraz Pszennej w Łowęcinie. Koszt inwestycji to ponad 20,5 mln zł. 

Wykonawcą prac była firma STRABAG Sp. z o.o. Środki przeznaczone na inwestycję pochodziły między innymi z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 17,5 mln oraz od Aquanet S.A. na poziomie 2,6 mln zł.

W ramach inwestycji powstało łącznie 1,4 km dróg o szerokości 6 m wyposażonych w kanalizację deszczową. Droga ma po jednej stronie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m, a po drugiej pokryty kostką brukową chodnik. Co więcej, w miejscu, gdzie zgodnie z planami ma przebiegać obwodnica Swarzędza, zostało wybudowane rondo. Oprócz wymienionych zadbano również o całą infrastrukturę techniczną.

Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podczas otwarcia inwestycji zauważył: – Rozbudowa ulicy Grudzińskiego i Pszennej to bardzo ważna inwestycja, po zakończeniu której sołectwa położone we wschodniej części gminy są o wiele lepiej skomunikowane ze Swarzędzem, a ruchliwa ulica Wrzesińska została odciążona. Cieszę się, że zadanie to udało się zrealizować w zdecydowanej większości za pieniądze pozyskane z zewnątrz. Dzięki temu mogliśmy samodzielnie realizować inne, mniejsze i nie mniej ważne dla mieszkańców inwestycje. 

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Zakończono rozbudowę ulic
Zakończono rozbudowę ulic Grudzińskiego i Pszennej – można przejechać. Fot. M. Woliński, UMiG.
Zakończono rozbudowę ulic
Zakończono rozbudowę ulic Grudzińskiego i Pszennej – można przejechać. Fot. M. Woliński, UMiG.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *