Zagrali dla Bohdana Smolenia!

20160516_182534aTakiego koncertu jeszcze w Swarzędzu nie było. Mowa tu o czterogodzinnym koncercie charytatywnym zorganizowanym  16 maja w auli Szkoły Podstawowej w Zalasewie. Koncercie charytatywnym, gdyż cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony został na rehabilitację medyczną Bohdana Smolenia – polskiego aktora  komediowego, artysty kabaretowego, członka słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” z Poznania, filantropa, założyciela „Fundacji Stworzenia Pana Smolenia”. Od kilku lat Bohdan Smoleń ma poważne problemy ze zdrowiem. Aktor przeszedł zapalenie płuc, podejrzewano u niego także gruźlicę. Gdy wydawało się, że sytuacja została opanowana zasłabł, a lekarze musieli wszczepić mu rozrusznik serca. Ponad rok temu przeszedł również trzeci wylew, do którego przyczyniło się pośrednio jego uzależnienie od papierosów. Od tamtej pory poruszał się na wózku inwalidzkim. jest po czterech udarach. To wszystko spowodowało, że  artysta znany ze swojej działalności filantropijnej sam potrzebuje pomocy na swoją rehabilitację.

Dlatego też z inicjatywy  Aleksandra Marii Gołębiowskiego został zorganizowany w Swarzędzu koncert, z którego całkowity dochód przeznaczony został na rehabilitację Bohdana Smolenia. Warto dodać, że z wynagrodzeń zrezygnowali  nie tylko artyści, ale również ekipy techniczne, gmina udostępniła salę, a Ośrodek Kultury służył pomocą całą swoją ekipą.

W koncercie udało się Aleksandrowi Gołębiowskiego i współprowadzącemu imprezę Andrzejowi Czerskiemu  zgromadzić wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. Niemal wszyscy mieli możliwość wspólnego występowania na scenie z Bohdanem Smoleniem. W koncercie udział wzięli: Małgorzata Ostrowska, Rudi Schubert, Eleni, Kabaret Afera, Jan Zieliński, Michał Gielniak, Super Duo, Marcin Samolczyk, Krzysztof Dauszkewicz, Kabaret Czołówka Piekła. Prawdziwymi gwiazdami imprezy zostali jedna prowadzący ją i odgrywający pierwsze skrzypce Aleksander Maria Gołębiowski i Andrzej Czerski. Bez nich impreza ta miałaby zupełnie inny, nie tak interesujący charakter. Warto dodać, że umiejętnościami tanecznymi popisał się burmistrz M. Szkudlarek, który „wciągnięty” przez aktorów na scenę pokazał, że w razie potrzeby może szukać posady w tych kręgach.

PCh