Zaczęły się wakacje … a może do Skansenu Miniatur

Kolejny dzień wakacji, Co zrobić, żeby był ciekawy i atrakcyjny dla naszego przedszkolaka? Dzisiaj proponujemy krótką, 2 godzinną wycieczkę do Skansenu Miniatur w Pobiedziskach  Letnisku. Dojazd ze Swarzędza krótki i prosty. Najpierw Kobylnica, a potem dawną „piątką” prosto do Pobiedzisk.

Skansen Miniatur w Pobiedziskach położony jest na historycznym Szlaku Piastowskim w połowie drogi pomiędzy Gnieznem a Poznaniem, przy drodze krajowej nr 5. Skansen otwarty został w maju 1998 r., w roku jubileuszu 950- lecia Pobiedzisk i jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce.

Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 30 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw, a niektóre fragmenty zrealizowane są z materiałów identycznych, jak obiekty oryginalne. Podstawową funkcją skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Obiekty aktualnie znajdujące się w skansenie to między innymi: Pałac w Rogalnie, Biblioteka Raczyńskich, Zagroda wiejska Biskupin, Katedra w Gnieźnie i Stary Rynek w Poznaniu. Ekspozycję Skansenu Miniatur od 2017 roku stanowią również rzeźby przedstawiające postaci z mitologii słowiańskiej.

Za: http://www.pobiedziska.pl/turysci/skansen-miniatur/

Czy wycieczka jest ciekawa dla przedszkolaka? Oczywiście! Najlepszym dowodem jest kilka zdjęć.

 

 

 

 

Kilka informacji praktycznych

Cennik

Wejście indywidualne:

Bilet normalny8 zł
Bilet ulgowy (os. niepełnosprawne, os. uczące się, emeryci, renciści, nauczyciele)7 zł
Karta Dużej Rodziny6 zł
Karta Piasta6 zł
Dzieci do 3. roku życia oraz przewodnicybezpłatnie
Poznańska Karta Turystyczna6 zł


Wejście grupowe (dla grup powyżej 10 osób):

Dla osób dorosłych (w tym emeryci, renciści, os. niepełnosprawne)7 zł
Grupy szkolne6 zł (1 opiekun na 15 dzieci – gratis)

 

Istnieje możliwość płatności kartą.

Dla zainteresowanych możliwość korzystania z usług przewodnickich oraz lekcji historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.