XI Spotkanie Zespołów Seniorskich

Na to spotkanie swarzędzcy, rozśpiewani seniorzy czekali cały rok. W sobotę 18 maja na scenie plenerowej przy jeziorze swarzędzkim spotkało się aż jedenaście zespołów, które przyjęły zaproszenie Ośrodka Kultury w Swarzędzu oraz Sekcji Regionalnej „Olszyna”.
XI Spotkanie Zespołów Seniorskich było kolejną okazją do wspólnej biesiady seniorów z całego regionu. Swarzędz gościł w tym roku zespoły i chóry z Kostrzyna, Tulec, Kleszczewa, Komornik, Sompolna, Murowanej Gośliny, Zaniemyśla, czy Lubonia.
Zabrzmiały piosenki z dawnych lat, melodie biesiadne, a nawet te śpiewane gwarą. Nie zabrakło znakomitych gości – Przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Czachury oraz Sekretarz Gminy Agaty Kubackiej. Z rąk Barbary Czachury prowadzący zespoły śpiewacze otrzymali pamiątkowe dyplomy i kwiaty.
Podczas kilkugodzinnego spotkania z piosenką, swarzędzką scenę plenerową odwiedziło sporo mieszkańców i gości, spacerujących nad jeziorem swarzędzkim. Sami seniorzy zaś udowodnili, że potrafią nie tylko fantastycznie śpiewać, ale i tańczyć.
Swarzędzkie Spotkania Zespołów Seniorskich są od wielu lat wielkim świętem piosenki zarówno dla organizatorów, jak i zaproszonych gości. Do zobaczenia za rok.
.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *