XI Miodowe Lato w Skansenie

W niedzielę 4 sierpnia w |Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu odbył się kolejny piknik pszczelarski „XI Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza ciekawa o dużych walorach poznawczych, edukacyjnych i oczywiście rozrywkowych skierowana jest dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pikniku mogliśmy zauważyć jak bartnik wspina się na drzewo do barci po miód. Były również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece.
Goście zapoznani zostali z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. W trakcie pikniku odbył się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego.
Na kiermaszu towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy prezentowali swoje wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół.
Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszowi towarzyszyły występy Sekcji Regionalnej „Olszyna”, kabaretu „Cellulit”, Marzeny Kurpisz, Eweliny Tyranowskiej. Najmłodszych widzów rozbawiło przedstawienie „ Kubusiowe Granie” w wykonaniu teatru lalki i aktora oraz zabawa z klaunem. Grupa „Gród Pobiedziska” zaprezentowała żywą lekcję historii z użyciem machin oblężniczych. Dla dzieci przygotowano również takie atrakcje, jak malowanie twarzy i zabawa z pszczółkami „Zręczne Pszczółki”.
Impreza o dużych walorach poznawczych została dofinansowana przez UMiG w Swarzędzu. Dlatego też szkoda, że nawet dla dzieci wstęp na nią był biletowany. Bezpłatnie mogły wejść tylko maluchy przebrane za pszczoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *