Wisła popłynęła z Liderem Swarzędz – porażka na otwarcie wiosny

Wisła popłynęła z Liderem Swarzędz. Ambitne plany seniorów Lidera trafiły na rzekę problemów nie do przepłynięcia. Swarzędzanie przegrali na otwarcie wiosny 2:4 z Wisłą Borek Wlkp.

Piękna pogoda sprzyjała grze. Co prawda na sztucznej murawie, ale na takiej piłkarze Lidera trenowali w ostatnich miesiącach. Czarno-czerwoni zaczęli z werwą, jednak błędy uniemożliwiały stworzenie groźnych sytuacji. A że błędy pojawiały się również z tyłu, rywale mieli ułatwione zadanie. Dlatego po 43 minutach prowadzili 0:3. W ostatniej akcji przed przerwą doszło do starcia w polu karnym gości i sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Mikołaj Wnuk. Do tego jeszcze przed zejściem do szatni sędzia pokazał czerwoną kartkę bramkarzowi Wisły uznając, że ten zachował się niesportowo. I karny i kartka to tylko dwie z kontrowersyjnych sytuacji związanych z pracą sędziego. Było dużo emocji z powodu arbitra, ale wynik raczej nie został wypaczony.

Całą drugą odsłonę Lider grał w przewadze jednego zawodnika, co jednak nie przełożyło się na dominację. Gospodarze częściej prowadzili grę, ale pod bramką rywali tracili głowę lub brakowało szczęścia (strzał w słupek). Co więcej, rywale byli w stanie podwyższyć swoje prowadzenie. Walka trwała do końca, ale dopiero w doliczonym czasie rozmiar porażki zmniejszył debiutanckim w liderowej koszulce golem Filip Lesiński. Oprócz niego pierwszy raz dla Lidera zagrali też Marcin Roszkowiak, Bartek Kowalski i Justin Diego Umeh. Był to także debiut Adriana Małka w roli szkoleniowca seniorów Lidera. Chęć zwycięstwa zostanie do zaspokojenia w najbliższy weekend, kiedy Lidera czeka niedaleki wyjazd na poznańskie Morasko. W sobotę 25 marca rywalem będzie TPS Winogrady.

Liga okręgowa WZPN, grupa 4, kolejka 16.: Lider – Wisła Borek Wlkp. 2:4 (1:3) Widzów: 86; Gole: 0:1 Konieczny (22′), 0:2 Bruder (25′), 0:3 Konieczny (43′), 1:3 Wnuk (45′ z rzutu karnego), 1:4 Galusik (80′), 2:4 Lesiński (90’+2)

Skład Lidera: Kowalski, Marzec (Owczarek), Bentkowski, Roszkowiak, Jędraszyk (Sołtysiak), (k)Korcz, Siemiński (Lesiński), Reszela (Książkiewicz), Skrodziuk, Umeh (Yildirim) oraz Strugalski;  trener Adrian Małek

Tabela ligi okręgowej po 16 kolejkach:

 1. Avia Kamionki 46 punktów
 2. Polonia Poznań 34
 3. PKS Racot 31
 4. LZS Cielcza 30
 5. UKS Śrem 29
 6. Wisła Borek Wlkp. 24
 7. GKS Żerków 23
 8. OTPS Winogrady 22
 9. KS 1920 Mosina 20
 10. Lider Swarzędz 19
 11. GKS Jaraczewo 18
 12. Clescevia 17
 13. Pogoń Książ Wlkp. 16
 14. Lotnik Poznań 14
 15. Zawisza Dolsk 13
 16. Juna-Trans Stare Oborzyska 10

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Wisła popłynęła z Liderem Swarzędz
Wisła popłynęła z Liderem Swarzędz – porażka na otwarcie wiosny

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *