Wisła popłynęła – Liderki gościły u siebie utytułowaną drużynę z Krakowa

Wisła popłynęła – w minioną niedzielę koszykarki Lidera Swarzędz gościły u siebie utytułowaną drużynę Wisły CanPack Kraków. Wiślaczki po wycofaniu z Ekstraklasy dwa lata temu odbudowują swoją markę zaczynając od 1LK.

Obydwa zespoły musiały sobie radzić bez swoich czołowych zawodniczek: Lider bez Weroniki Piechowiak, a Wisła bez Martyny Stasiuk. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką Malina Piasecka, Aleksandra Żukowska, Magdalena Wojdalska, Marta Wdowiuk oraz Olga Jędrzejczak.

Pierwsza kwarta to sporo nerwów i zacięta gra kosz za kosz. Pełna hala SCSiR przy ul. Św. Marcina oglądała bardzo wyrównane widowisko. Po 10 minutach na tablicy widniał remis po 15. W całym meczu tych remisów było aż 8, a 10 razy zmieniało się prowadzenie. Drugą kwartę lepiej rozpoczęły swarzędzanki, które odskoczyły nawet na 7 oczek po trójkach sióstr Piaseckich oraz widowiskowych akcjach Oli Żukowskiej. Niestety w końcówce rywalki zniwelowały przewagę Liderek do 1 oczka 39:38.

Po przerwie punkty zaczęły rzucać najbardziej doświadczone Marta Wdowiuk i Magda Wojdalska i Lider osiągnął najwyższe ośmiopunktowe prowadzenie 49:41. Niestety seria punktowa duetu Mazur – Rogalska zniwelowała to prowadzenie. Na początku czwartek kwarty po 3 z rzędu celnych trójkach rywalek na tablicy widniał remis po 60 i emocje sięgnęły zenitu. Na 2 punkty Weroniki Jareckiej odpowiada Sylwia Wojtylas. Dwa kosze z rzędu zdobywa Wiktoria Plackowska i Liderki prowadzą 66:62. Wisła zdobywa punkty na 64 i są to ostatnie punkty rywalek w tym meczu. Wynik rzutami wolnymi na 68:64 ustala najskuteczniejsza tego dnia Ola Żukowska.

Mecz na pewno był bardzo emocjonujący i dostarczył licznie zgromadzonej publiczności mnóstwa sportowych wrażeń. Liderki odniosły piątek ligowe zwycięstwo i z bilansem 5-3 wskoczyły na piąte miejsce w ligowej tabeli. Wisła doznała szóstej porażki i jest na dziewiątym miejscu. Punktowały w tym meczu: Żukowska 19, Flaszak 8, Wdowiuk 7, Wojdalska 7 (8zb, 7 asyst), Jarecka 7 (1×3), Jędrzejczak 5 (1×3, 9zb), Plackowska 6, Piasecka M 6 (2×3), Piasecka A. 3 (1×3). Dwa najbliższe spotkania swarzędzanki rozegrają na wyjeździe. 28 listopada zagrają w Rybnik, a 5 grudnia w Gorzowie Wlkp.