Wiosna w ETC Swarzędz – wiosenne wydarzenie w sobotę 25 marca

Nareszcie przyszła wiosna – również w ETC Swarzędz! A to zawsze wspaniała okazja by dowiedzieć się nieco więcej o otaczającej nas przyrodzie, która właśnie budzi się do życia. W sobotę (25 marca) w ETC Swarzędz odbędzie się wiosenny event, który upłynie pod hasłem pszczół, edukacji i bezpłatnych ekologicznych warsztatów dla dzieci. Tego dnia na wszystkich gości czekają też prezenty oraz niespodzianka. Wraz z tegoroczną wiosną pod skrzydła centrum handlowego trafili niezwykli podopieczni poznańskiego ZOO – rudawki, które pełnią w ekosystemie ważną rolę zapylacza.

 W najbliższą sobotę (25 marca) ETC Swarzędz zaprasza na zakupy z prezentami! Klienci, którzy tego dnia przyjdą do centrum handlowego i dokonają zakupów za minimum 70 zł otrzymają w prezencie magnes w kształcie pszczoły lub słoiczek naturalnego miodu. Akcja trwać będzie w godzinach 12:00 – 17:00 lub do wyczerpania zapasów.

Początek wiosny galeria ETC Swarzędz postanowiła wykorzystać także na edukację ekologiczną najmłodszych, organizując aż trzy bezpłatne kreatywne warsztaty. W pierwszą sobotę wiosny dzieci pod okiem animatorów wykonają własnoręcznie domki dla owadów, które będą mogły zabrać ze sobą i umieścić w wybranym miejscu, np. w ogrodzie. Domki powstaną na bazie materiałów eko – drewna, patyczków, szyszek i innych naturalnych elementów. Jak bardzo pożyteczne są pszczoły dla całego ekosystemu dzieci dowiedzą się na kolejnych zajęciach. ETC Swarzędz zaprasza maluchy do udziału w warsztatach, podczas których każdy stworzy naturalną świecę z więzy pszczelej. Dodatkowo dzieci otrzymają na swoje świece woreczki, które będą mogły osobiście ozdobić. Centrum zaplanowało także warsztaty manualne. Za pomocą̨ filcu, kolorowych guzików, wykałaczek i krepy wspólnie stworzymy piękne wiosenne kwiatki, które z pewnością staną się wspaniałą ozdobą dziecięcego pokoju. Na bezpłatne eko – warsztaty ETC Swarzędz zaprasza w godzinach 12:00 – 17:00.

Temat wiosennego eventu, który porusza kwestię pszczół i innych zapylaczy nie jest przypadkowy. ETC Swarzędz od dawna angażuje się w działania ekologiczne. Na parkingu bocznym centrum stoi hotel dla owadów, w którym mali przyjaciele znajdują dla siebie schronienie. Pod opiekę galerii właśnie trafili też podopieczni poznańskiego ZOO, nietoperze – a konkretnie rudawki, których zadaniem, podobnie jak pszczół, jest zapylanie roślin.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Wiosna w ETC Swarzędz
Wiosna w ETC Swarzędz – wiosenne wydarzenie w sobotę 25 marca

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *