Warsztaty biblioteczne w Gruszczynie – powstaje lokalna minibiblioteka

10 listopada 2022 w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie odbyły się warsztaty biblioteczne dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

Członkinie Koła postanowiły utworzyć w świetlicy minibibliotekę, dzięki której będą mogły spędzać czas z ciekawą lekturą, często sięgać po interesujące książki i zarażać innych bakcylem czytania.

W pierwszej części spotkania warsztat pracy bibliotekarza przybliżyła, pasjonatkom książek z Gruszczyna, Kornelia Choryńska – kierownik swarzędzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Podczas spotkania panie dowiedziały się jak gromadzić i udostępniać zbiory, skąd pozyskać ciekawe publikacje, a także w jakich akcjach i wydarzeniach czytelniczych warto brać udział. W drugiej części spotkania członkinie Koła próbowały zaprojektować kącik biblioteczny, w którym stanie regał z książkami i wygodny fotel dla czytelników. Pojawiło się dużo ciekawych pomysłów i nowe rozwiązania, a na regale stanęły pierwsze książki przekazane dla świetlicy od Biblioteki Pedagogicznej w Swarzędzu.

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Gruszczynie gratulujemy inicjatywy i życzymy sukcesów w realizacji projektu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Inicjatywa Seniorska” współfinansowanego z Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych Aktywni+ na lata 2021-2025 edycja 2022 ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Warsztaty biblioteczne w Gruszczynie
Warsztaty biblioteczne w Gruszczynie – powstaje lokalna minibiblioteka

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *