W taekwondo i trampolinie najlepsza Wielkopolska

W pierwszych dniach rywalizacji w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży poznaliśmy medalistów w taekwondo olimpijskim oraz skokach na trampolinie. Zarówno w Swarzędzu Zalasewie, jak i Poznaniu triumfowali gospodarze.

Wielkopolska zwyciężyła w klasyfikacji województw w taekwondo olimpijskim gromadząc 456 punktów. Drugie miejsce wypracowali zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego (208 punktów), a trzecie z mazowieckiego (115 pkt).

W klasyfikacji medalowej najlepsi byli zawodnicy OŚ AZS Poznań. Już pierwszego dnia finałowych zawodów w taekwondo, reprezentanci poznańskiego AZS-u zdobyli 8 złotych i 4 srebrne medale. Podwójnym mistrzem XXIV OOM został Daniel Skolimowski, który złoty medal wywalczył w kategorii +65 kg oraz w układach technicznych poomse. W drugim dniu poznaniacy też walczyli dobrze dokładając kolejne miejsca na podium. Łącznie stawali na nim 16 razy (8,5,3). Drugie miejsce zajął AZS UWM Olsztyn, a trzecie Opolski Klub Taekwondo.

W skokach na trampolinie do rywalizacji przystąpiło 80 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w dwóch klasach: II i III. Najbardziej wyrównany poziom był wśród dziewcząt w klasie II, gdzie różnica między pierwszą, a drugą zawodniczką wyniosła 0,460 punktu. W hali poznańskiej AWF mistrzami Olimpiady zostali: Julia Siepetowska, Hanna Lesik (obie GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki), Mateusz Drobiński (UMKS PMOS Chrzanów) oraz Szymon Król (AZS AWF Poznań).

W Sypniewie koło Jastrowia rozpoczęła się rywalizacja szachistów. W poniedziałek poznamy medalistki w gimnastyce artystycznej (Szamotuły), walkę na planszą zaczną także szermierze (Konin).