Volkswagen wznowi produkcję i… zwolni część pracowników

Od 27 kwietnia Volkswagen wznowi produkcję w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni, ale zwolni też pracowników zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej.

Po pięciu tygodniach przerwy produkcja uruchomiona zostanie etapami przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa. 

W związku ze znoszeniem ograniczeń w wielu krajach Europy, powstają korzystne warunki do wznowienia produkcji w fabrykach samochodów. Od 20 kwietnia ruszy produkcja w Zwickau i w Bratysławie. Od 27 kwietnia w pozostałych ośrodkach w Niemczech oraz w Portugalii, Hiszpanii, Rosji i USA. W maju produkcja będzie wznawiana w fabrykach w RPA, Argentynie, Brazylii i Meksyku.

Przy okazji wznowienia działania zakładów Volkswagena, pracę straci w nich około 200 osób. Są to pracownicy zatrudnieni poprzez agencję pracy tymczasowej. Patrycja Kasprzyk, przedstawicielka Volkswagen Poznań tłumaczy:

Kryzys wywołany epidemią koronawirusa spowodował zastój na światowych rynkach i poważną groźbę recesji. W konsekwencji spółka podjęła decyzję o przyspieszeniu niezbędnych zmian w strukturze zatrudnienia związanych z automatyzacją i robotyzacją zakładów.

Volkswagen zakończy współpracę z 200 osobami do połowy maja. Już wcześniej koncern zapowiadał takie ruchy w związku z modyfikacją sposobów produkcji. Pandemia koronawirusa doprowadziła do przyspieszenia restrukturyzacji zatrudnienia w zakładach.

Dłuższa wypowiedź Patrycji Kasprzyk jest dostępna na stronie telewizji WTK – tutaj.

Miesiąc temu pisaliśmy o proteście pracowników, by wstrzymać pracę w zakładach Volkswagena i o późniejszej decyzji koncernu – zobacz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *