VIII Spotkanie Zespołów Seniorskich

Radość, dobrze znane melodie i wspólna muzyczna biesiada wypełniły w sobotę Swarzędzką Salę Koncertową. Spotkanie Zespołów Seniorskich „Radość na skrzydłach melodii” odbyło się już po raz ósmy. Koncert prowadziła Patrycja Borowska-Klimaszewska.

Spotkanie rozpoczął występ Sekcji Regionalnej „Olszyna”, która zaśpiewała dobrze znane piosenki: „Po słonecznej stronie życia” z repertuaru poznańskiej artystki, Eleni  oraz „Tam na górze”, „Stara miłość nie rdzewieje”, „Dałabym Ci dała”. Na scenie pojawił się również zespół „Kleszczewianie”, znany swarzędzkiej publiczności pod nazwą „Kleszczewianki”. Od poprzedniego spotkania na wspólnej biesiadzie, do zespołu dołączyli soliści, stąd zmiana nazwy, a także repertuaru. Zespół wystąpił z akompaniamentem Michała Sergiusza Mierzejewskiego i Bogdana Jachimiaka,. W pamięci słuchaczy na długo pozostanie brawurowo wykonana piosenka „Dziś musisz mi dać”, którą zespół wykonał z podziałem na głosy.

Patriotyczny repertuar zaprezentował Chór Seniora „Złota jesień” z Kostrzyna, który koncertuje w Swarzędzu już od kilkunastu lat. Podczas VIII Spotkania Zespołów Seniorskich, Chór zaśpiewał pieśni: „Serce w plecaku”, „Ułani, Ułani”, „O mój rozmarynie”, „ Przybyli ułani” oraz „Szwoleżerowie”.  Swój występ zadedykowali polskim żołnierzom, którzy niesieni na skrzydłach melodii stawali do walki o wolność ojczyzny. W naszej pamięci na długo pozostanie występ Kapeli Emilia z Krzykos, którą, z powodów losowych, reprezentował w tym roku Jerzy Kosiński. Solista zabrał słuchaczy w muzyczną podróż do słonecznej Grecji. Piosenka „Gwarowa” z autorskim tekstem pana Jerzego oraz utwory: „Granica”, „Greckie wino”, „Ach te baby” porwał publiczność do wspólnej zabawy. Na swarzędzkiej scenie wystąpiły również Zespoły Śpiewacze: „Łańcuszek wspomnień” z Dominowa, „Szarotki” z Lubonia oraz „Stokrotki” z Tulec.

Po występach zaproszonych gości, przyszedł czas na uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów, które przekazali przedstawiciele lokalnych władz: Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura, Sekretarz Gminy Anna Kubacka oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Filip Przepióra. VIII Swarzędzkie Spotkanie Zespołów Seniorskich „Radość na skrzydłach melodii” zwieńczył występ gospodarzy, czyli Sekcji Regionalnej „Olszyna”, która zakończyła tegoroczne święto zespołów seniorskich piosenką „Słowik”.

Swarzędzką Salę Koncertową wypełniły rodzinna atmosfera i radość ze wspólnego spotkania. Mamy nadzieję, że w tym samym, a może większym gronie spotkamy się ponownie za rok. I znów w Swarzędzkiej Sali Koncertowej zagoszczą radość i melodia.

img_9889

img_9654