Uwaga, w okolicy Doliny Cybiny grasuje zboczeniec!

Alert Czytelnika: uważajcie podczas spacerów w okolicy Doliny Cybiny, grasuje tam bowiem zboczeniec. O sprawie została już poinformowana straż miejska.

Skontaktowała się z nami Czytelniczka z prośbą, by zamieścić ostrzeżenie: w okolicy Doliny Cybiny może czyhać niebezpieczeństwo, grasuje tam zboczeniec. Dzisiaj, około godziny 16:10, podczas spaceru, młoda kobieta natknęła się na mężczyznę zachowującego się w obsceniczny sposób. W momencie, gdy zauważył kobietę, niczym ekshibicjonista, skierował się w jej stronę obnażając się i zaczął wykonywać czynności autoerotyczne. Na szczęście, wystraszona kobieta, zachowała się bardzo rozsądnie i zaczęła krzyczeć. W wyniku jej reakcji mężczyzna uciekł do auta i odjechał. Poszkodowana kobieta zdążyła zrobić zdjęcie pojazdu, które udostępniamy.

Nie jest to pierwszy przypadek natrafienia na zboczeńca w tej okolicy. Sporadycznie słyszało się o takich ekscesach. Czy jest to ta sama osoba? To trudno stwierdzić. Pierwszy raz bowiem komuś udało się sfotografować pojazd niebezpiecznego bywalca Doliny Cybiny. Na szczęście poszkodowana powiadomiła straż miejską, która zapewne podejmie odpowiednie kroki, by sytuacja się nie powtarzała.

Uwaga w okolicy Cybiny grasuje zboczeniec

Dolina Cybiny, czyli przyrodniczy skarb w naszej okolicy

Czy znacie Dolinę Cybiny? To przepiękny obszar o ogromnych walorach przyrodniczych. Jest objęty ochroną w ramach sieci Natura 2000. Specjalnej ochronie podlegają tu siedliska ptaków (Dyrektywa Siedliskowa). Jeśli chcecie ją poznać, możecie POD TYM adresem znaleźć kilka fotografii ukazujących to urocze miejsce w gminie Swarzędz.

Dolina Cybiny rozciąga się na obszarze między drogą krajowa nr 5 (Poznań – Gniezno), drogą krajową nr 92 (Poznań – Łowicz), a drogą wojewódzka nr 434 (Kostrzyn – Łubowo). Obszar ten jest dobrym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, ale także doskonałym terenem dla miłośników wędkarstwa czy też jeździectwa. W wielu materiałach wskazuje się, że ze względu na dużą atrakcyjność rekreacyjną tego obszaru i presję turystyczną, należy uprawiać turystykę w tym rejonie niezwykle rozważnie i świadomie. Ze względu na bogactwo i mozaikowatość siedlisk to świetne miejsce także do prowadzenia obserwacji przyrodniczych.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *