Unici zdecydowanie lepsi od LKS-u Gołuchów

Podopieczni Patryka Kniata pewnie wygrali na własnym terenie z liderem IV ligi 2:0. Bramki w meczu z LKS-em Gołuchów zdobyli Radosław Barabasz i Krystian Pawlak.

Od początku spotkania w ogóle nie było widać, że Unia jest zespołem ze środka tabeli, a klub z Gołuchowa jest na szczycie ligi. W pierwszym kwadransie batalia chwilami była wyrównana, a chwilami przeważali gospodarze. Z czasem dominacja Unitów była coraz bardziej widoczna. W 21. minucie jeden z piłkarzy LKS-u we własnym polu karnym sfaulował Mateusza Świergiela i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Radosław Barabasz. W 30. minucie było blisko drugiej bramki dla “niebiesko-białych”. Aleksander Pawlak dośrodkował wprost na głowę Krystiana Pawlaka, który skierował piłkę w stronę bramki. Tym razem jednak golkiper gości był na posterunku. Co nie udało się w 30. minucie ziściło się nieco później. Wówczas Krystian Pawlak oddał fenomenalny strzał w okienko bramki “Ekipy Żubra”. Było to drugie trafienie napastnika Unii w tym sezonie.

Po zmianie stron “Duma Swarzędza” zaczęła grać bardziej zachowawczo. Piłkarze z Gołuchowa starali się zdobyć bramkę kontaktową. Mieli kilka okazji pomiędzy 60. a 80. minutą, żadnej jednak nie wykorzystali. Swarzędzanie w drugiej połowie również stworzyli parę sytuacji. Najbliżej zdobycia bramki w końcówce spotkania byli Gerard Pińczuk i Marcin Nowicki , których uderzenia nieznacznie minęły słupek bramki LKS-u.

Unia Swarzędz – LKS Gołuchów 2:0 (2:0)

Bramki: Radosław Barabasz (21′ – z rzutu karnego), Krystian Pawlak (42′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Aleksander Pawlak, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel (76′ Damian Buczma), Igor Jurga (90′ Paweł Koralewski), Wojciech Antczak,  Mateusz Molewski (86′ Jan Paczyński), Gerard Pińczuk – Krystian Pawlak (61′ Marcin Nowicki).