“Unia” zwyciężyła w Ostrowie

W tym sezonie żadna drużyna nie wywiozła ze stadionu Centry trzech punktów. Udało się to dopiero “Dumie Swarzędza”, która w 26. kolejce pokonała klub z Ostrowa Wielkopolskiego 1:0.

W pierwszej połowie obie strony prezentowały się równie dobrze. Najbliżej zdobycia bramki w tej części meczu był Tomasz Neumann, który w 18. minucie oddał groźny strzał na bramkę gospodarzy.

Po zmianie stron z upływem czasu coraz większą przewagę zaczęli zyskiwać podopieczni Pawła Boryczki. W 51. minucie celnym uderzeniem popisał się Gerard Pińczuk, ale golkiper Centry skierował futbolówkę na rzut rożny.

Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym miejscowych Marcin Nowicki trafił w słupek. “Nowik” nie zraził się jednak nieudaną próbą i nadal atakował.

Upartość w dążeniu do celu opłaciła się w końcówce spotkanie. W 87. minucie po podaniu Krzysztofa Stępińskiego, Nowicki oddał strzał po długim rogu i umieścił piłkę w siatce. Jak się później okazało trafienie snajpera SKS-u było jedynym tego dnia i goście wygrali 1:0.

Po ostatnim gwizdku sztab szkoleniowy Unii ocenił batalię z Centrą za najlepiej rozegrany mecz w trwającej rundzie rewanżowej. Za tydzień swarzędzanie zmierzą się w Kole z tamtejszą Olimpią.

Centra Ostrów Wielkopolski – Unia Swarzędz 0:1 (0:0)

Bramka: Marcin Nowicki (87′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Marcin Nowicki (90′ Mikołaj Kistowski), Kamil Czaplicki, Filip Soboń, Mateusz Świergiel, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski, Gerard Pińczuk (90′ Tomasz Węcławek), Paweł Koralewski, Hubert Goncerzewicz (70′ Krzysztof Stępiński), Marcin Łażewski.

Jan Piechota, fot. Marika Szuringer (fot. z jesieni)


Tabela ligowa

MPktBrZ.R.P. RazemZ.R.P. DomZ.R.P. Wyjazd
1Lubuszanin Trzcianka265761-2217-6-312-1-05-5-3
2Nielba Wągrowiec265648-2717-5-47-3-310-2-1
3Unia Swarzędz265454-3317-3-611-1-16-2-5
4Centra Ostrów Wlkp.264549-3413-6-77-6-16-0-6
5Pogoń Nowe Skalmierzyce264454-4112-8-67-4-35-4-3
6Obra Kościan264439-2813-5-87-2-46-3-4
7Polonia Leszno263936-2511-6-97-4-34-2-6
8LKS Gołuchów263946-3911-6-97-2-44-4-5
9Polonia Kępno263845-4312-2-127-1-65-1-6
10Victoria Września263641-3210-6-105-3-55-3-5
11Ostrovia Ostrów Wlkp.263640-4311-3-127-2-34-1-9
12Tarnovia Tarnowo P.263539-349-8-95-2-64-6-3
13Orkan Śmiłowo263434-379-7-107-3-32-4-7
14Sokół Pniewy263331-5310-3-135-1-85-2-5
15Kotwica Kórnik263049-558-6-124-3-04-3-12
16KS Opatówek262826-407-7-125-5-52-2-7
17Warta Międzychód262639-526-8-125-4-41-4-8
18Krobianka Krobia262226-646-4-164-2-72-2-9
19Zjednoczeni Trzemeszno262033-536-2-185-0-71-2-11
20Olimpia Koło261131-652-5-192-4-80-1-11



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: