Ulica Dworcowa zamknięta dla ruchu pojazdów 17 sierpnia

Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu informuje, że 17 sierpnia 2021 ulica Dworcowa w Swarzędzu zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Jednak zanim to nastąpi, dzień wcześniej, 16 sierpnia 2021 ruch na ulicy Dworcowej zostanie ograniczony. Ulica zostanie zwężona o połowę. Utrudnienia w ruchu wynikają z planowanego odtworzenia nawierzchni ul. Dworcowej po przeprowadzonej budowie kanalizacji sanitarnej. UMiG proponuje objazd ul. Wrzesińską, Polną oraz Kościuszki.

Przypomnijmy, że cały czas, na ulicy Piaski, będącej niejako kontynuacją ulicy Dworcowej w kierunku centrum ruch pojazdów i pieszych jest utrudniony. W wyniku prowadzonych prac ziemnych kierowcy jadący z północy mają zwężoną jezdnię, a piesi, w czasie robót, muszą korzystać z wąskiego chodnika po wschodniej stronie ulicy Piaski (pod wiaduktem).

Ponadto od 23 sierpnia mają się rozpocząć prace dotyczące przebudowy przejścia dla pieszych przy Dworcu PKP w Swarzędzu. Jak zaznacza Urząd, mogą one również wpłynąć na funkcjonowanie ruchu pojazdów od strony centrum miasta.

Ulica Dworcowa zamknięta dla ruchu pojazdów – będą zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z utrudnieniami 16 sierpnia mogą nastąpić opóźniania w kursowaniu swarzędzkich autobusów. Ponadto z uwagi na zmiany w organizacji ruchu 17 sierpnia 2021 od godz. 7:30 (wtorek) zmienią się trasy autobusów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej:

Linie 412, 484 (kursy do i z Węzła PKP), 486, 491, 492, 493 i 494 (kursy do i z Węzła PKP), nie będą dojeżdżać do pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek będzie dla nich wyłączony) i będą kursować ulicami Polną i Kościuszki.

Linie 494 i 484 (kursy przez Węzeł PKP) będą dojeżdżać ulicami Polną i Kościuszki do Ronda przy dworcu PKP i tam zawracać w stronę ul. Polnej i dalej do swojej trasy.

Linia 498 nie będzie dojeżdżać do pl. Niezłomnych (wyłączony przystanek Swarzędz/Rynek), a czas odjazdu z Węzła PKP w kierunku Rabowic będzie opóźniony o 3 min.

Linia 490 będzie wyjeżdżać z Węzła PKP w ul. Tabaki i dalej ul. Poznańską w kierunku ul. Strzeleckiej i pl. Niezłomnych (nie będzie dojeżdżać do przystanków Swarzędz/Rynek i Swarzędz/Poznańska (Piaski)), a powrót do Węzła PKP będzie realizowany ulicami Wrzesińską, Polną i Kościuszki.

Linia 406 z centrum handlowego ETC nie będzie dojeżdżać do Rynku, tylko bezpośrednio z ul. Kościuszki w kierunku Poznania wjedzie na swoją trasę przy Szkole Podstawowej nr 2 (wiadukt w ul. Polnej). Czas odjazdu z przystanku początkowego będzie opóźniony o 5 min.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Ulica Dworcowa zamknięta dla ruchu
Proponowane objazdy. Źródło: Facebook Swarzędzka Komunikacja Autobusowa.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *