Udany rewanż Liderek z Widzewem – pierwszy mecz w 2021 roku

Koszykarki UKS Lider Swarzędz w niedzielę 3 stycznia rozegrały pierwszy mecz w Nowym Roku – udany rewanż Liderek z Widzewem.

Było to spotkanie w ramach 1 Ligi Kobiet, a rywalem był zespół MUKS UMED Widzew Łódź. Swarzędzanki bardzo chciały dobrze rozpocząć granie w nowym roku i przede wszystkim zrewanżować się Widzewowi za nieznaczną porażkę z pierwszej rundy w Łodzi.

Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Wiktoria Flaszak, Martyna Kotula, Aleksandra Żukowska, Magdalena Wojdalska i Marta Urbaniak. Liderki dobrze rozpoczęły i po minucie prowadziły 5:0, a potem 8:3. Swarzędzanki przede wszystkim grały szybko, ale musiały poprawić obronę. Po 10 minutach Lider prowadził 24:20. Na początku drugiej kwarty przewaga wzrosła dzięki trójkom Marty Urbaniak – 4 do przerwy. Niestety od 15 minuty run 7:0 zanotowały łodzianki i doprowadziły do remisu po 33, a nawet objęły na chwilę dwupunktowe prowadzenie 37:35. Od tego momentu to gospodynie zdobyły 10 oczek i na przerwę schodziły prowadząc 45:40. Początek 3 kwarty to mocna obrona Widzewa i odrabianie strat, ale Liderki przetrwały zryw gości i zaczęły powiększać przewagę. Bardzo dobre zawody rozgrywały Magdalena Wojdalska i Ola Żukowska, które w sumie zanotowały 11 przechwytów, 15 zbiórek i 9 asyst i 40 punktów! Po 3 kwartach na tablicy widniał wynik 67:55 dla Lidera. Na starcie 4 kwarty 14 kolejnych punktów rzucił duet Urbaniak – Wojdalska i czwarte zwycięstwo Lidera stało się faktem. Trener Talarczyk mogła wpuścić na parkiet wszystkie zawodniczki.

Ostatecznie Lider zwyciężył 87:67, czyli z nawiązką odrobił pięciopunktową stratę z pierwszego meczu, był to udany rewanż Liderek z Widzewem. 24 oczka rzuciła Marta Urbanika, w tym aż 6 razy zza łuku. Poza nią punktowały: Wojdalska 21, Żukowska 19, Kotula 13, Flaszak W. 4, Plackowska, Hantys i Urban po 2, Potraca, Urbaniak Martyna, Flaszak O, Majchrzak. Lider z bilansem 4-8 jest obecnie 7 w ligowej tabeli.

Marcin Madanowski 

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

udany rewanż Liderek z Widzewem

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *