Tylko ozdoba?

Redakcja „Informatora Swarzędzkiego” na swoich łamach i na stronie na Facebooku „Czysty i przyjazny Swarzędz”  postulowała w swoim z czasie  ustawienie na najbardziej uczęszczanych terenach spacerowo-wypoczynkowych tzw. „psich stacji” w których znajdą się woreczki lub torebki papierowe na psie odchody oraz gdzie będzie również pojemnik do którego nieczystości będzie można wrzucić. Z dużym zadowoleniem stwierdziliśmy, że takie stacje zostały ustawione nie tylko w północnej, ale także w południowej części miasta.

Niestety od pewnego czasu docierają do nas informacje od naszych czytelników i internautów informacje typu:”Tak tak i wiecznie puste…. stoją na pokaz„. Sprawdziliśmy kilka razy w godzinach rannych, tuż po przejeździe ekipy sprzątającej i zbierającej śmieci w koszy. Rzeczywiście  Czytelnik miał rację. „Psie stacje” bez woreczków są tylko ozdobą. Bez stałego uzupełniania nie spełnią swojej funkcji. Spacerowicz wychodzący na spacer ze swoim pupilem musi mieć pewność, że w stacji woreczki będą. Nawet wtedy, gdy są osoby, a to także powiedzieli nam spacerowicze, że niektórzy właściciele zabierają woreczki na zapas.

Pusta stacja nie spełnia swoich zadań. Wydaliśmy na nie społeczne pieniądze.  Zadbajmy o to, żeby pomagały w swoistej edukacji społeczeństwa i dobrze służyły  swojemu celowi – trosce o czyste nasze miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *