Po dożynkach w Zalasewie

Tegoroczne dożynki gminne odbyły się 24 sierpnia w Zalasewie. Rozpoczęły je tradycyjnie Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz  obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”. Mszę świętą koncelebrował ks. proboszcz Szymon Likowski z parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu. Po mszy „wieńcowy korowód” przeszedł  się pod scenę, przed którą delegaci sołectw złożyli wieńce dożynkowe.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Jadwiga Emilewicz –  minister przedsiębiorczości i technologii,  poseł na Sejm RP Bożena Szydłowska, poseł na Sejm RP Tadeusz Dziuba, poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski, radni Rady Miejskiej i Powiatu Poznańskiego, sołtysi oraz przedstawiciele rad sołeckich gminy Swarzędz.

Starościna i starosta dożynek w Zalasewie -Jolanta Wrzesińska-Wyrwa z Zalasewa i Karol Przepióra również z Zalasewa przekazali na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka chleb wypieczony z tegorocznych plonów, którym następnie podzielono się ze wszystkimi uczestnikami sobotnich obchodów.

Po części oficjalnej tegorocznych dożynek zebrani mogli obejrzeć występu sekcji regionalnej „Olszyna” , zespołu Camasutra, a o godzinie 20.00 na scenie pojawił się znany włoski piosenkarz Francesco Napoli. Artysta swoim głosem i wykonanien znanych i ulubionych piosenek oczarował zebraną publiczność.

Wśród dodatkowych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców gminy były między innymi: stoisko wyrobów regionalnych LGD „Trakt Piastów”, strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Swarzędzu oraz SZPOT Miasteczko Samochodowe, które przygotowało niezwykły konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Pojawił się również zabytkowy traktor – Ursus C4011 z 1968 roku. Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw i trampoliny. Dla smakoszy RSP Kruszewnia przygotowała poczęstunek pyszną grochówką.

Fot. Dariusz Podsiad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *