Tydzień z internetem

Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkania „e-Pasjonaci”, które odbyło się 29.03.2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu w ramach kampanii Tydzień z Internetem.

Uczestnicy spotkania, seniorzy z Klubów Młodych Duchem z gminy Swarzędz, dowiedzieli się, czym są blogi, jak się je zakłada i prowadzi, a także jak za ich pośrednictwem można  dzielić się z innymi swoimi pasjami. Głównym elementem spotkania był quiz dotyczący majsterkowania, gotowania i szycia, a więc obszarów bliskich naszemu życiu codziennemu. Każde pytanie quizowe stało się okazją do przedstawienia ciekawego bloga, dzięki czemu uczestnicy mogli przekonać się, ile cennych informacji znajduje się Internecie i że blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi ludźmi. Ponadto seniorzy przekonali się, że na blogowaniu można także zarabiać.

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Kornelia Choryńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *