Trzaskowski wygrywa W KAŻDEJ komisji w gminie Swarzędz

Wybory prezydenckie już za nami, teraz czas się przyjrzeć ciekawym wynikom, a takimi na pewno jest fakt, że Rafał Trzaskowski wygrywa w każdej komisji obwodowej w gminie Swarzędz.

Bez wątpienia, wynik 68% to ogromne zaufanie, jakim obdarzyli Rafała Trzaskowskiego mieszkańcy gminy Swarzędz. W gminie jednak są miejsca, gdzie można było przypuszczać, że to urzędujący prezydent, Andrzej Duda, ma większe szanse na wygraną. Okazało się inaczej. Rafał Trzaskowski wygrywa w każdej komisji obwodowej w gminie Swarzędz. To niewątpliwie spore osiągnięcie.

Wierzonka o 5 głosów

Ale przyjrzyjmy się szczegółowym danym. Można było podejrzewać (w oparciu wyniki wszelakich dotychczasowych wyborów), że w komisji obwodowej nr 19, czyli w Szkole Podstawowej w Wierzonce, to właśnie prezydent Duda zdobędzie większość. Tak się jednak nie stało, choć o wygranej Trzaskowskiego zdecydowały pojedyncze głosy. A zatem:

Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowały 242 osoby – 50,52%

Na Andrzeja Dudę głos oddało 237 wyborców – 49,48%

Frekwencja wyniosła 58,83%, oddano 487 głosów z 832 uprawnionych do głosowania.

Nieprawdopodobna frekwencja, Trzaskowski dominuje

Zupełnie inna sytuacja dotyczy komisji z najwyższą frekwencją. Kosmiczne wręcz 87,75% dla komisji nr 24 (Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalasewie) daje bardzo mocne zwycięstwo dla Rafała Trzaskowskiego. Zdobył on tutaj 1 223 głosy (81,37%). Andrzej Duda 280 (18,63%).

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 17 (Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie), gdzie odnotowano drugą w skali gminy frekwencję – 84,47%, też wynik dla prezydenta Dudy jest miażdżący. Zdobył on 23,28% – 473 głosy, podczas gdy jego kontrkandydat 76,72% – 1 559 głosów (najwyższy kwotowo rezultat R. Trzaskowskiego w gminie).

Nie inaczej się prezentowała sytuacja w przypadku komisji nr 21, czyli Świetlicy Wiejskiej w Gruszczynie. Tutaj, przy frekwencji również absurdalnie wręcz wysokiej, bo 82,13%, Rafał Trzaskowski gromadzi zaufanie 1 268 mieszkańców (77,18%). Andrzej Duda zebrał tu poparcie 375 osób (22,82%).

Także w komisjach zlokalizowanych w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, a są tam aż 4, frekwencja oscylowała wokół 80% (tylko jedna komisja miała mniej). Również tam dość znaczną przewagę miał Rafał Trzaskowski. Szczegółowe wyniki można sprawdzić tutaj.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Trzaskowski wygrywa W KAŻDEJ komisji

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *