Tężnia solankowa w Kostrzynie – 22 lipca otwarcie, również koncert i kino

Już niebawem do użytku wszystkich zainteresowanych zostanie oddana tężnia solankowa w Kostrzynie. Na 22 lipca 2023 roku zaplanowano oficjalne otwarcie połączone z szeregiem atrakcji. 

Tężnia solankowa powstanie na placu Kurdeszowym w Kostrzynie. W sobotę, 22 lipca 2023 r., o godzinie 17:00 nastąpi oficjalne otwarcie tężni. Jednak tego dnia przewidziano jeszcze więcej atrakcji. Już od godziny 14:00 będzie można wziąć udział w Festiwalu Kulinarnym, którego elementem będzie między innymi zlot food trucków. Kwadrans po oficjalnym otwarciu kostrzyńskiej tężni, czyli o 17:15 przewidziano występ Nadziei Pociupcianej. Od godziny 18:00 potrwa koncert zespołu Chili, który przypomni przeboje polskiej piosenki. Na sam koniec, miłośnicy filmu będą mogli się zrelaksować podczas seansu kina plenerowego.

Kostrzyńska tężnia będzie miała przeszło 18 metrów długości i będzie wysoka na 6 metrów. Zbiornik zostanie napełniony solanką o stężeniu 16% z zawartością ponad 50 mg/l jodu. Inwestycja kosztowała niemal 1,1 mln zł, ale gmina Kostrzyn musiała wyłożyć zaledwie 2% tej sumy, gdyż 1,075 mln zł pochodzi z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w gminach poPGR-owskich.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Tężnia solankowa w Kostrzynie
Tężnia solankowa w Kostrzynie – 22 lipca otwarcie, również koncert i kino. Źródło: www.kostrzyn.wlkp.pl.

Grafika ilustrująca: tężnia solankowa w Parku Śremskich Odlewników zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego; źródło: Metropolia Poznań

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

One thought on “Tężnia solankowa w Kostrzynie – 22 lipca otwarcie, również koncert i kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *