Szkoła Podstawowa w Zalasewie będzie rozbudowana o 440 m kw.

Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Mikołaja Kopernika w Zalasewie zostanie rozbudowana – będzie większa o 440 m kw. Gmina Swarzędz jeszcze w grudniu ogłosiła przetarg.

21 grudnia 2020 r. gmina Swarzędz ogłosiła przetarg na rozbudowę szkoły, która zostanie powiększona o 440 m². Pełny tekst ogłoszenia można przeczytać TUTAJ. Planowana jest rozbudowa i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie. Nowoczesny gmach budynku szkoły (wówczas Gimnazjum w Zalasewie) oddano do użytku 1 września 2005 roku. Obecnie szkoła podzielona jest na 4 części (A, B, C i D). Nowe skrzydło dydaktyczne zostanie dobudowane do części B, czyli do południowej części szkoły. Planowane jest dobudowanie dwóch kondygnacji, dzięki czemu powstanie 6 dodatkowych sal lekcyjnych, łazienki, zaplecza i pomieszczenia pomocnicze.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie również fragment południowego skrzydła szkoły, gdzie powstanie świetlica, szatnie oraz toalety dla niepełnosprawnych, a wokół szkoły pojawią się nowe chodniki i zieleń.

Schematy pokazujące w jaki sposób Szkoła Podstawowa w Zalasewie będzie rozbudowana, pochodzą z ogłoszenia o zamówieniu (Dokumentacja).

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Szkoła Podstawowa w Zalasewie będzie rozbudowana

Szkoła Podstawowa w Zalasewie będzie rozbudowana

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *