Szczęśliwe zwycięstwo nad Kotwicą

W siódmym domowym spotkaniu sezonu Unia ponownie nie dała się pokonać rywalom. Podopieczni Patryka Kniata wygrali z Kotwicą Kórnik 2:1.

Początek spotkania rozgrywał się głównie w środku boiska. Obie ekipy tworzyły sytuacje, ale na tyle niemrawe, że większość z nich nie kończyła się nawet strzałami. W 22. minucie sprzed pola karnego uderzył Mateusz Świergiel, ale jego próba zakończyła się obroną Adama Biby.

Trzy minuty później “Świergi” dopiął swego. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową skierował piłkę do siatki i było 1:0 dla gospodarzy. Radość Unitów nie trwała jednak długo. W 29. minucie Dawid Urbanek otrzymał w polu karnym podanie i wepchnął futbolówkę do bramki.

Wraz z wyrównaniem goście dostali wiatru w żagle. Po upływie dwóch minut atomowy strzał z kilkunastu metrów oddał Witold Walkowiak. Niemniej futbolówka odbiła się od poprzeczki. Nie było to ostatnie obicie górnej części bramki SKS-u przez piłkarzy Kotwicy. Dwie minuty przed przerwą dokonał tego Błażej Wieśko.

Po zmianie stron Unici ruszyli do ataku. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Węcławek. “Kabanos” otrzymał wówczas piłkę od jednego z kolegów z zespołu i sprytnym uderzeniem przechytrzył obronę klubu z Kórnika.

Kilka akcji mieli również goście, ale za każdym razem defensywa Unii wychodziła z opresji bez szwanku. Koniec końców mecz zakończył się wygraną “Dumy Swarzędza” 2:1 i – w efekcie – pozostaniem na 4. miejscu w tabeli IV ligi.

Unia Swarzędz – Kotwica Kórnik 2:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Świergiel (25′), Tomasz Węcławek (51′) – Dawid Urbanek (29′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Mikołaj Nowak (46′ Kamil Czaplicki), Mikołaj Kistowski, Tomasz Neumann, Marcin Łażewski (83′ Patryk Pawłowski) – Jakub Dohnal, Filip Soboń (46′ Krystian Antczak), Wojciech Antczak, Tomasz Węcławek, Mateusz Świergiel (90′ Piotr Babuszkiewicz) – Krzysztof Stępiński.